jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۹۳۴ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

پزشک قهرمان

ورزشکاری که در تمام دوران تحصیلی خود ورزش قهرمانی را فراموش نکرد به یکی از چهره های پر آوازه المپیک تبدیل شد. جنی تامپسون مدال های زیادی در مسابقه های دانشجویان به دست آورد اما اوج موفقیت هایش در المپیک بود.

سال‌های 1992 تا 2004 جنی تامپسون بیشترین مدال المپیک را بین تمام شناگران زن تاریخ المپیک کسب کرد؛ هشت طلا که همگی در مواد امدادی به دست آمده است.

بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده پزشکی در سال 2006، دکتر تامپسون به یک متخصص بیهوشی قابل احترام تبدیل شد. کسی که در حال حاضر نیز در یک مرکز پزشکی در پورتلند مشغول به کار است.

وی همچنین یکی از مشاهیر شنای المپیک است. پیش از تمرکز بر پزشکی تامپسون یکی از ارکان اصلی تیم ملی شنای ایالات متحده بود که در چهار دوره المپیک توانست 12 مدال کسب کند. در حقیقت، هیچ زن شناگر دیگری در ادوار المپیک به اندازه وی مدال نگرفته است.

در مسابقه‌های جهانی، تامپسون 31 مدال، شامل 16 طلا کسب کرده است اما هشت طلای او در المپیک‌ها در رقابت‌های امدادی به دست آمده است. رقابت‌های 100×4 و 200×4 آزاد و مختلط. وی همچنین در سال 92 در صد متر آزاد نقره گرفت، در سال 2000 در همین ماده به مدال برنز رسید و در 2004 نیز در 100×4 مختلط و 400×4 آزاد نیز به مدال نقره دست یافت.

در حالی که عناوین تامپسون در المپیک با تلاش‌های تیمی به دست آمد داستان او در مسابقه‌های جهانی کاملا متفاوت است. تامپسون در مواد انفرادی مانند صد متر آزاد و صد متر پروانه مدال‌های طلای زیاد کسب کرده و رکوردهای جدیدی را از خود برجا گذاشت.

جنی تامپسون خارج از استخر و بیمارستان، به عنوان یک سفیر در مراکز خیریه نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر