jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۹۳۱ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خط دفاع استقلال نیاز به تغییرات اساسی دارد

منصوریان بیاید، حنیف و میثم مجیدی می‌روند؟

خط دفاع استقلال تهران، فصل خوبی را سپری نکرد. البته مربیان این تیم می‌گویند وقتی حرف از دفاع می‌شود باید به دفاع تیمی نگاه کرد نه فقط عملکرد مدافعان استقلال؛ ولی اگر گل‌های خورده این تیم را آنالیز کنند با اشتباهات فاحش مدافع‌های آبی روبه‌رو می‌شوند. بی‌شک امسال همان‌طور که کارشناس‌ها گفته‌اند، ضعیف‌ترین مدافعان این تیم حنیف عمران‌زاده و میثم مجیدی بوده‌اند.

حنیف ابتدای فصل قبل تا آستانه جدایی از استقلال پیش رفت و به نظر می‌رسید مظلومی او را نمی‌خواهد؛ اما به دلایل نامعلوم، سرانجام سرمربی آبی‌ها تن به حفظ این بازیکن داد و نتیجه‌اش را هم در پایان فصل گرفت. نزدیکان تیم می‌گویند بزرگ‌ترین مشکل مظلومی در طول فصل، رودربایستی بود. این‌که می‌توانست بعضی از بازیکنان ازجمله حنیف را بیرون بگذارد، اما ترجیح داد او را نگه دارد. حنیف حتی می‌توانست در همان هفته‌های اول با یک شوک از سوی کادر فنی مواجه شود، ولی مظلومی به قدری با او سازش کرد که در نهایت، این اتفاقات افتاد. عمران‌زاده حتی در بازی صبا هم ناموفق بود و روی گل حریف، همراه با نورافکن اشتباه فاحشی کرد. میثم مجیدی، دفاع چپ استقلال هم این فصل همراه با حنیف بسیار فصل بدی را سپری کرد. او در استقلال خوزستان آن‌قدرها خوب بازی نکرد، اما تبلیغاتی که روی نامش بود، سرانجام این بازیکن را به استقلال آورد. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی همیشه ایده خاصی درباره بازیکنان دارد. او می‌گوید: باید بازیکنان ظرفیت خود را نشان دهند. میثم مجیدی تمام ظرفیت‌های خود را در استقلال خوزستان نشان نداد و تنها با یک فصل بازی کردن در این تیم، به پیراهن بزرگ استقلال تهران رسید. حتی مگویان هم با وجود تعریف بعضی از رسانه‌ها، عملکرد خوبی در این تیم نداشت. فخرالدینی را شاید بتوان بهترین مدافع این تیم در فصل جاری دانست که همراه با خسرو حیدری در راست، عملکرد خوبی داشت.

از همین حالا شایعاتی درباره حضور منصوریان روی نیمکت استقلال در فصل آینده شنیده می‌شود. اگر منصوریان بیاید، به طور قطع، تغییرات اساسی در خط دفاع استقلال رخ می‌دهد و او حداقل دانشگر و علیاری دو دفاع میانی خوب نفت را همراه خود به این تیم می‌آورد. منصوریان از کی‌روش سر‌و‌سامان دادن ساختار دفاعی را بخوبی یاد گرفته و بهتر از هرکس دیگری می‌داند با بازیکنان فعلی، امکان ساختن یک دفاع مطمئن وجود ندارد. اگر او بیاید جدایی عمران‌زاده از استقلال قطعی و احتمال ماندن میثم مجیدی هم بسیار کم است.

مائده محقق

جام‌ جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر