jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۵۵۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

بولت، نماد سرعت المپیک

دوهای سرعت در رقابت‌های المپیک، با استقبال بی‌نظیر تماشاگران روبه‌رو می‌شود که در این میان، نام و آوازه دوندگان سرعت دنیا نیز مورد توجه است. یکی از این دوندگان، یوسین بولت بوده که قهرمانی در دو المپیک قبلی از وی چهره‌ای متمایز ساخته است.

یوسین بولت، نماد سرعت می‌گوید با وجود آسیب پا که او را در تمرینات اخیر دور نگه داشت، در راه آماده‌‌سازی خود برای المپیک تابستانی ریو است.

این دونده 29 ساله در پی آن است تا در رقابت‌های جهانی برزیل به اولین ورزشکاری تبدیل شود که قهرمانی دوی 100 متر و 200 متر را در سه المپیک پیاپی کسب می‌کند.

بولت می‌گوید: واقعا روی چیزی که می‌خواهم تمرکز کرده‌ام. بنابراین فقط خودم را به سخت کار کردن هدایت می‌کنم.

این دونده جامائیکایی عناوین سرعت در زمان‌های رکورد جهانی در المپیک پکن را در 2008 به نام خود کرد و چهار سال بعد در لندن نیز این موفقیت برای او تکرار شد.

گلن میلز، مربی بولت می‌گوید، آماده‌سازی بولت تا آگوست ادامه خواهد یافت، زیرا این ورزشکار باید زمان از دست رفته را جبران کند.

او می‌گوید: این آماده‌سازی از آنچه برای المپیک لازم است، کمتر است زیرا بولت زمان ارزشمندی را از دست داده، اما او به تمرینات بازگشته است.

بولت سال گذشته موفق شد قهرمانی خود را در دو دوره گذشته در مسکو با قهرمانی جهان در پکن تکرار کند. وی در هر دو بخش دوی سرعت، دارنده رکورد جهانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر