jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۰۴۲۰۵ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۵:۱۵

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

83 روز تا المپیک

ورزشکار زن افسانه‌ای ایتالیا

ورزشکاران زن در ادوار مختلف المپیک مانند قهرمانان مرد در رشته‌های متعدد خبرساز بودند . این چهره‌های ورزشی با کسب مدال‌های متعدد در بخش زنان توانستند نام خود را در ادوار مختلف المپیک پرآوازه کنند تا امروز ورزش زنان نیز همپای مردان در المپیک مورد توجه دولت ها قرار بگیرد.

والنتینو وزالی ملقب به کبری، یک ایتالیایی قدرتمند است که مردم این کشور به سبب سرعت و دقت مرگبارش، این لقب را برایش برگزیده‌اند.

وزالی که در شهر رم پلیس است، یکی از مشاهیر و افراد شناخته‌شده این کشور به‌شمار می‌آید که توانسته مقام‌های مهمی در رشته شمشیر‌بازی برای کشورش به ارمغان بیاورد.

حتی پیش از المپیک لندن نیز او تنها زنی بود که در شمشیر‌بازی توانسته بود سه مدال طلای پیاپی را در سال‌های 2000، 2004 و 2008 در رشته فلوره کسب کند و این مقام‌ها، او را بدون شک به بزرگ‌ترین ورزشکار زن رشته فلوره تبدیل کرده است.

پرچمدار ایتالیا در بازی‌های 2012 لندن نتوانست از عنوان قهرمانی سه دوره خود دفاع کند و بعد از هموطن خود، الیسا دفرانسیسکا که قهرمان شد و بعد از آریانا اریگو به مدال برنز رسید.

به هرحال، وزالی یکی از اعضای تیم رویایی شمشیربازی ایتالیا بود که توانست شش مدال طلای المپیک و در مجموع 9 مدال این رویداد بزرگ را به خود اختصاص دهد.

وزالی زمانی که شش ساله بود شمشیربازی را آغاز کرد. در کنار مقام‌های وی در المپیک، او سیزده مقام قهرمانی جهان و 9 مقام قهرمانی اروپا را در کارنامه افتخارات خود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر