jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۹۹۶ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در خبرها آمده است که محققان موفق به تولید یک پوست از جنس پلیمر شدند که قوی، چسبنده و دقیقا مانند پوست واقعی بوده و اصطلاحا به آن «پوست دوم» می‌گویند. گویا این پوست دوم می‌تواند فردی که از آن استفاده می‌کند را تا 20 سال جوان‌تر کند. در همین راستا و در صورت به تولید انبوه رسیدن پوست دوم؛ نکات زیر قابل توجه است:

الف ـ دستگاه‌های نظارتی دولت باید هوشیارتر عمل کنند، زیرا گرانفروشان فعلی وقتی بفهمند مصرف‌کنندگان دو لایه پوست دارند، سعی می‌کنند پوستشان را دوبله بکنند و به همین خاطر هم، افزایش خودسر قیمت‌هایشان می‌شود دو برابر خودسری‌های فعلی!

ب ـ در کنار مغازه‌های لباس‌فروشی، مغازه‌های پوست‌فروشی هم کارشان رونق می‌گیرد که البته از الان باید برای پوست‌هایی که برخلاف عرف و شئونات جامعه ماست، فکری جدی نمود!

پ ـ حیوانات درنده پس از مدت‌ها به آرزویشان می‌رسند و به تلافی هزاران سال که انسان‌ها آنها را شکار کردند و پوست شان را انداختند در اتاق پذیرایی‌شان، آنها هم پوست دوم انسان را می‌کنند و می‌اندازند در غارشان!

ت ـ از آنجا که مدتی است تحرکات زیر پوستی و زودهنگام برخی کاندیداهای محترم انتخابات مختلف، از حالا زیرپوستی درآمده و به حالت نیمه‌محسوس و کاملا محسوس تبدیل شده، با رواج پوست دوم و پوشاندن زورکی آن به این عزیزان، می‌توان ضریب امنیت روحی و روانی سایر شهروندان را بالا برد!

ث ـ آمریکایی‌ها می‌توانند پس از مدت‌ها وضع تحریم‌های کم‌اثر و شکست‌خورده بر ضد ایران، واردات و ساخت این پوست دوم را تحریم کنند و در مجامع مختلف، الکی مدعی شوند که: «ما پوست دوم ایرانی‌ها را کندیم!»

ج ـ جوانان که برای ازدواج به دنبال کار، وام مسکن، وام ازدواج و غیره هستند، می‌توانند با پوشیدن پوست دوم و سوم و چهارم و پنجم، خودشان را برای گذر از هفتاد خوان رسیدن به هر کدام از اینها، پوست کلفت نمایند!

چ ـ ساخت پوست دوم، ادبیات فارسی و فرهنگ فولکلور ما را نیز دچار تحول می‌کند و مثلا اگر از این به بعد جایی، شخصی به شخص دیگر بخواهد بگوید: «گذر پوست به دباغ‌خونه می‌افته!» باید مشخص کند دقیقا کدام پوستش! و برای طرف شنونده هم دیگر این تهدید زیاد مهم نیست زیرا با خودش حساب می‌کند اگر گذر پوست دومش به دباغ‌خانه بیفتد، پوست اولش هنوز سر جایش است!

ح ـ با رواج پوست دوم، کار و بار کلینیک‌های زیبایی، پاکسازی و تزریق بوتاکس و ژل هم رونق بیشتری می‌گیرد؛ زیرا بیشتر افراد باید برای هردوتا پوست‌شان به صورت مجزا، خدمات فوق را انجام دهند و این قدر کار و بار خدمات پوست و مو رونق می‌گیرد که ممکن است به جای صنعت ساختمان، صنعت پوست به عنوان صنعت مهم و کلیدی کشور شناخته شود!

علی زراندوز

جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر