jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۹۰۳۸۹۹ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

سایت پولیگون در مطلبی، تاریخ استودیوی اپیک و چگونگی جدا شدن اعضای اصلی آن را نوشته که در آن، مدیرعامل اپیک، آقای تیم سویینی چگونگی و دلایل تغییر رویکرد استودیو را در مدل تجاریشان شرح داده است.

وی در این مصاحبه از انفجار هزینه‌های تولید سری Gears of War و اختلاف‌هایشان با مایکروسافت گفته که در نهایت به تغییر خط‌‌مشی شرکت به سوی مدل تجربه رایگان ختم شده است.

به گفته آقای سویینی، قسمت اول سری ابزار جنگ که سال 2006 برای X360 منتشر شد، 12 میلیون دلار هزینه داشت و درنهایت حدود صد میلیون دلار درآمد عاید شرکت کرد. با این حال بودجه قسمت‌های بعدی به طور تساعدی افزایش یافت. قسمت سوم این بازی حدود چهار یا پنج برابر قسمت اول، بین 48 تا 60 میلیون دلار هزینه در بر داشته است. برنامه اپیک برای قسمت چهارم و پیش از فروش حقوق فرنچایز به مایکروسافت، این بود که صد میلیون دلار هزینه تولید کند.

سویینی افزود: «سودمان طی سال‌ها کمتر می‌شد. حساب و کتاب کردیم و دیدیم بودجه لازم برای Gears of War 4 بیش از صد میلیون دلار بود و در صورت موفقیت بزرگ آن، تازه سودمان با هزینه‌ها سر به سر می‌شد. همین باعث شد دست از این سری بکشیم و الگوی کارمان را تغییر دهیم.»

بازی بعدی اپیک، Paragon نام دارد که به سبک MOBA و به‌صورت تجربه رایگان عرضه خواهد شد. قرار است نسخه‌ای به‌صورت تجربه رایگان نیز از بازی Unreal Tournament منتشر شود. این در حالی است که هنوز برنامه‌ای برای الگوی عرضه Fortnite در سبک بقا مشخص نشده است.

در پرونده پولیگون همچنین به اختلاف بین مایکروسافت و اپیک اشاره شده که محوریتش گیم Gears of War: Judgment است که استودیوی People Can Fly آن را ساخته بود. ظاهرا پس از انتشار Judgment توسط اپیک گیمز، به دلیل برخی شکایات از طرف بازیکنان به بازی درباره بخش مولتی‌پلیر بازی، مسئولان اپیک به مایکروسافت مراجعه کرده و پیشنهاد بهسازی بخش مولتی‌پلیر بازی و انتشار نسخه‌ای دیگر را دادند که با مخالفت مسئولان و این پاسخ که در برنامه تجاری مایکروسافت نمی‌گنجد، دست از پیشنهاد خود کشیدند.

اینجا نگرانی‌های آقای سویینی بالا گرفت، زیرا خود را کنار شرکتی می‌دید که بین گیم و گیمرها مانع می‌شود.

با اختلافی که میان مایکروسافت و اپیک گیمز پیش آمد و موجب سپردن این بازی به Coalition شد، فقط می‌توانیم راجع به آینده این بازی گمانه‌زنی کنیم. هنوز خبرهای موثقی از قسمت چهارم بازی منتشر نشده، اما ویدئوهای کوتاهی که از آن روی اینترنت دیده می‌شود، قطعا انتظارها را بالا برده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر