jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۳۷۸۹ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۶:۱۹

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

85 روز تا المپیک

عروسک‌های نماد المپیک ریو

در معرفی نمادهای بازی‌های المپیک ریودوژانیرو آمده است که این دو نماد در روز دوم اکتبر سال 2009 همزمان با اختصاص میزبانی المپیک 2016 به شهر ریو متولد شدند.

یک گربه‌سان زرد‌رنگ و برادر وی با موهایی پوشیده از برگ درختان به عنوان نمادهای رسمی المپیک ریو 2016 معرفی شدند. مسئولان برگزاری بازی‌ها اعلام کردند، این نمادها نمایشگر حیوانات و گیاهان برزیل با تاثیراتی از فرهنگ پاپ، انیمیشن و شخصیت‌های بازی‌های کامپیوتری هستند.

عروسک‌های نماد بازی‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های کمپین تبلیغاتی بازی‌ها با 12000 محصول المپیکی هستند که به بازار ارائه می‌شوند. برزیلی‌ها امیدوار به کسب درآمد 398 میلیون دلاری از فروش محصولات المپیکی هستند.

فهرستی از اسامی برای این عروسک‌ها پیشنهاد شد که در نهایت، وینیسیوس عروسک بازی‎های المپیک 2016 ریو و تام عروسک پارالمپیک نام گرفتند. این دو نام که با رای مردم به دست آمده به احترام دو موزیسین نامدار برزیلی به نام‏‌های وینیسیو دو مورائس و تام جوبیم بر این دو عروسک نهاده شده است.

وینیسیوس، نماد المپیک، گربه‎ای زردرنگ است که بیانگر اقلیم غنی و حیات‌وحش برزیل است. تام هم سبز و آبی و سرش پوشیده از برگ است. این عروسک نمایانگر طبیعت سبز برزیل است.

برگزار‌کنندگان مسابقه‌ها امیدوارند با وجود این عروسک‌ها تماشاگران جوان‌تر به تماشای بازی‌ها جذب شوند. از یک سال قبل از شروع بازی‌ها انیمیشنی با حضور این عروسک‌ها در تلویزیون برزیل در حال پخش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر