jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۴۴ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

قائم مقام ستاد مبارزه با موادمخدر خبر داد: 21 درصد کارگران ما درمحیط‌های صنعتی، مصرف‌کننده موادمخدر هستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا جزینی با بیان این‌که سال گذشته 30 هزار نفر به علت مصرف موادمخدر جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: حدود 790 هزار معتاد را تحت‌پوشش درمان داریم که برای این امر سالانه بیش از 30 تن دارو مصرف و بیش از ده هزار میلیارد خسارت به کشور وارد می‌شود.

وی با بیان این‌که اعتیاد جزو پنج آسیب اجتماعی مهم کشور است که مقام معظم رهبری بر ضرورت مبارزه با آن تاکید کرده‌اند، عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه نیز تکلیف شده است که 25درصد از آمار مربوط به اعتیاد کاهش یابد.

جزینی افزود: ساخت و تولید مواد صنعتی در گوشه آشپزخانه‌ها صورت می‌گیرد و ما سال گذشته 220 کارگاه و آشپزخانه تولید شیشه را منهدم کردیم. امسال تاکنون 70 تن موادمخدر کشف شده است و سال گذشته نیز 618 تن موادمخدر کشف شد که دو تن از آن شیشه بود.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: باید روی خنثی‌سازی باورهای غلط کار کنیم، چرا باید برخی بانوان، آرایشگاه‌ها را با داروخانه‌ها اشتباه گرفته و در آنجا قرص لاغری تهیه کنند که دارای آمفتامین است. ما سال گذشته 30 هزار مرگ به علت موادمخدر داشتیم، یعنی هر 8 ساعت یک نفر جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از 300هزار نفر با شماره تلفن 09628 تماس گرفتند که 80 درصد آنها را بانوان تشکیل می‌دادند، این موضوع نشان‌دهنده آن است که مادران نگران زندگی و فرزندان خود هستند و باید مهارت فرزندپروری را برای آنها دنبال کرد.

72 درصد دانشجویان ما می‌گویند که دانشگاه‌ها نتوانسته‌اند اوقات فراغت آنها را پر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر