jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۱۱ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رقابت‌های آغاز فصل دوومیدانی ایران ورزشکاران مواد مختلف را در شیراز دور هم جمع کرد تا دوومیدانی شاهد روزهای خوبی در این دوره از مسابقه‌ها باشد. حضور ورزشکاران المپیکی و آن دسته از دوومیدانی‌کارانی که شانس رقابت‌های المپیک هستند گرمای زیادی به رقابت‌ها داده بود. ضمن آن که کیفیت رقابت‌ها نیز نسبتا مطلوب ارزیابی شد.

از چهره‌های نام آشنای دوومیدانی در شیراز احسان حدادی، پرتابگر نقره‌ای ایران در المپیک 2012 بود که حضور او همراه حسن تفتیان و رضا قاسمی دوندگان المپیکی، هیجان رقابت‌ها را بیشتر کرد. مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره مسابقه‌های شیراز می‌گوید: این رقابت‌ها در سطح قابل قبولی برگزار شد و نتایج پرش طول و پرش نیزه راضی‌کننده بود. در مجموع، از شرایطی که وجود داشت، راضی هستم.

در این رقابت‌ها احسان حدادی بعد از مدت‌ها در شیراز پرتاب کرد. وی که در قهرمانی ایران شرکت کرده بود تا میزان آمادگی خود را ارزیابی کند 63 متر پرتاب کرد که به قول خود احسان پرتاب بدی نبود، اما انتظارات از مرد المپیکی بیشتر است. او برای بازگشت به مراحل بعدی لیگ الماس تلاش می‌کند رئیس فدراسیون درباره غیبت حدادی در مرحله اول لیگ الماس در قطر می‌گوید: جای نگرانی وجود ندارد. این تصمیم اتحادیه جهانی بود که او و البته هارتینگ قهرمان المپیک لندن را به خاطر نتایج سال 2015 کنار بگذارد.

این نکته را نعیما خواجوی، رئیس کمیته آموزش فدراسیون هم به آن اشاره می‌کند که حدادی برای پیوستن به مراحل بعدی لیگ الماس شانس دارد. او می‌گوید: حدادی بین روزهای 20 تا 25 اردیبهشت راهی آلمان می‌شود. از این تاریخ به بعد با اردوها و مسابقه‌هایی که برگزار می‌کند می‌تواند به رکورد بالای 65 متر برسد و از مرحله دوم یا سوم در لیگ الماس حضور یابد.

احسان حدادی که می‌گوید قهرمانی ایران برای او همیشه مهم بوده، درباره نتیجه‌اش در شیراز توضیح می‌دهد: پنج روز قبل از مسابقه‌ها کمی سرماخورده بودم و بسختی پرتاب کردم، اما در اردوی آلمان به آمادگی می‌رسم و از همان جا به برزیل می‌روم تا چند روز زودتر برای رقابت در المپیک آماده شوم.

نیاز دوومیدانی به حامیان مالی

پس از برپایی مسابقه‌های شیراز اکنون مسیرهای تازه‌ای برای فدراسیون دوومیدانی مشخص شده است. خواجوی درباره این رقابت‌ها می‌گوید: ما چند هدف را دنبال می‌کردیم. ابتدا ورزشکاران در المپیک یا شانس المپیک را ارزیابی کردیم تا برای آینده آنها برنامه‌ریزی کنیم. با توجه به آخرین رویداد شانس المپیک تا 21 تیر، ورزشکاران ما فرصت خوبی دارند که امیدوارم سه تا چهار سهمیه دیگر بتوانیم کسب کنیم. امید ما در پرتاب‌ها خیلی بیشتر است.

محسن ربانی، یکی از مربیان حاضر در این دوره از پیکارها که خودش از قهرمانان پرش با نیزه بوده محمد بنی‌آدم را برترین ورزشکار در این ماده معرفی کرد. ربانی می‌گوید: مسابقه‌های شیراز از نظر کیفی خوب بود، اما به لحاظ کمی مشکلات زیادی داریم. متاسفانه تعداد شرکت‌کنندگان در مواد مختلف کم است و این در آینده یک تهدید به‌شمار می‌رود.

مربی تیم ملی دوومیدانی در پرش با نیزه ادامه می‌دهد: دوومیدانی به حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیاز دارد. خوشبختانه در شیراز حامی مالی مناسبی داشتیم، اما این قبیل حمایت‌ها باید تداوم داشته باشد.

محمد رضاپور

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر