jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۹۰ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، در سال 1394، 16 هزار و 584 نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اند، این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن 1.7 درصد کاهش یافته است.

بیشترین کاهش تلفات حوادث رانندگی سال گذشته مربوط به فروردین با 11.6 درصد و بیشترین افزایش مربوط به ماه بهمن با 8.2 درصد بوده است.

افزایش کشته‌های حوادث رانندگی در شهریور

سال گذشته بیشترین کشته‌های حوادث رانندگی مربوط به شهریور با 1718 نفر و پس از آن مردادماه با 1669 نفر و کمترین آن مربوط به دی ماه یا 1050 نفر بوده است. همچنین روز 12 خرداد با 99 کشته،26 شهریور با 80 کشته و 28 شهریور با 75 کشته پرتلفات ترین روز‌های سال گذشته بوده است.

بیشترین مرگ‌ها در جاده‌های برون‌شهری

در این گزارش با تأکید بر این‌که بیشترین تلفات مربوط به مسیرهای برون‌شهری است، آمده است: 65.5 درصد کشته‌های تصادفات مربوط به جاده‌های برون‌شهری، 26.8 درصد در راه‌های درون شهری، 7.2 درصد در جاده‌های خاکی و روستایی و محل تصادف نیم درصد موارد نامعلوم بوده است. به بیان دیگر در سال 94، ده هزار و 860 نفر در محورهای برون‌شهری (0.8 درصد کاهش نسبت به سال 93)، 4453 نفر در مسیرهای درونشهری (2.9 درصد کاهش نسبت به سال 93)، 1188 نفر در مسیرهای خاکی روستایی (5.1 درصد کاهش نسبت به سال 93) و 83 نفر نیز در مسیرهایی نامعلوم جان باخته‌اند.

بالاترین آمار تلفات در استان فارس

بر اساس این گزارش در سال گذشته استان‌های فارس با 1374 نفر، خراسان رضوی با 1296نفر و تهران با 1213 نفر بیشترین و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با 168 نفر، ایلام با 175 و اردبیل با 199نفر کمترین تعداد کشته‌های ناشی ازحوادث رانندگی را داشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر