jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۷۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

سرنشین قایق تفریحی در آب‌های بندر بوشهر از مرگ نجات یافت.

حسین طالب‌نژاد، رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این‌باره گفت: در پی اعلام پاسگاه شناور شماره یک بوشهر با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر، مبنی بر ناپدید شدن یکی از سرنشین‌های شناور تفریحی، امدادگران نجات شناور
سار3، رعد 4 و یک فروند قایق دیگر به منطقه اعزام شدند. با توجه به عمق کم منطقه و گل‌آلود شدن دریا، عملیات جستجو با سختی انجام می‌شد اما سرانجام با تلاش تیم اعزامی، فرد ناپدید شده در حوضچه جزیره عباسک و به‌صورت زنده سالم پیدا و تحویل خانواده‌اش شد.

توقیف کامیون با راننده 16 ساله

پسر 16 ساله که بدون اجازه پدرش کامیون او را سوار شده و در خیابان‌های شهر می‌گشت توسط پلیس متوقف شد. ماموران پلیس راهور شهرستان خاتم در سطح شهر در حال روان سازی و کنترل ترافیک شهر بودند که مشاهده کردند یک دستگاه کامیون بنز تک با سرعت بسیار زیاد در حال حرکت است. راننده کامیون با مشاهده ماموران بدون توجه به ایست پلیس به حرکتش ادامه داد. ماموران برای این‌که در سطح شهر تصادفی رخ ندهد با تعقیب و مراقبت، کامیون را که از شهر خارج شده بود با همکاری ماموران یگان امداد متوقف کردند.

پس از توقیف کامیون، مشخص شد راننده آن پسر 16 ساله فاقد گواهینامه بوده که بدون اطلاع خانواده خود اقدام به رانندگی با کامیون کرده است. کامیون به پارکینگ پلیس منتقل شد.

خودکشی نوجوان 12 ساله دیشموکی

پسر 12 ساله به جای رفتن به اردو به خانه بازگشت و خود را حلق‌آویز کرد.

سرهنگ جهان دیماز، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه در این باره گفت: دانش‌آموز ششم ابتدایی روستای «درغک»، بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه که قصد داشت همراه همکلاسی‌های خود به یک اردوی تفریحی سفر کند، بنا به دلایلی نامعلوم از سفر باز ‌ماند. او پس از بازگشت به خانه، خود را حلق‌آویز کرد. علت دقیق این امر هنوز مشخص نیست و موضوع در دست بررسی است.

وی با تکذیب برخی شایعات در مورد این حادثه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی خاطرنشان کرد: شایعات مطرح شده در مورد دیوانه شدن خواهر این نوجوان و سکته و فوت پدرش در شبکه‌های مجازی صحت ندارد و دروغ است.

دستور ویژه وزیر بهداشت برای پیگیری خودکشی بیمار

وزیر بهداشت به معاون درمان و قائم‌مقام خود دستور داد به دو حادثه قصور پزشکی منجر به مرگ بیماری در بیمارستان میلاد رسیدگی کنند.

در پی مرگ خودخواسته یک بیمار در بیمارستان متعلق به تامین اجتماعی در تهران، وزیر بهداشت به معاون درمان و قائم مقام خود ماموریت داد تا این موضوع را بررسی کنند. هاشمی با توجه به این‌که این بیمارستان زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است؛ از منظر حقوق بیمار، خواستار رسیدگی به این موضوع شده است. همچنین وزیر بهداشت در مورد مرگ یک بیمار به علت جراحی اشتباه پا دستور رسیدگی صادر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر