jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۰۲۴۷۷ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۶:۴۳

اندی سرکیس کینگ کونگ و گولوم ژانر فانتزی سینما، یک درام تلخ شرح حال گونه را به نام «تنفس» در مقام کارگردان جلوی دوربین می برد.

«تنفس» عجیب و غریب اندی سرکیس

به گزارش جام جم آنلاین ، فیلم نامه اقتباسی این فیلم براساس داستان زندگی پر فراز و نشیب رابین کاوندیش و تلاش او برای مقابله با یک بیماری سخت نوشته می شود.

نقش رابین کاوندیش را در جلوی دوربین، اندرو گارفیلد بازی می کند. تماشاگران سینما این بازیگر را در نقش کاراکتر ابرقهرمان مرد عنکبوتی دیده اند.

رابین کاوندیش در سن 28 سالگی متوجه شد به یک بیماری لاعلاج مربوط به نخاع دچار شده است. اما او نه تنها تسلیم این بیماری نشد، بلکه وارد فعالیت خیرخواهانه برای جمع آوری کمک به بیماران ناتوان هم شد.

این در حالی بود که پزشکان گفته بودند، وی فقط سه ماه زنده خواهد ماند. کاوندیش نه تنها زنده ماند و زندگی کرد، بلکه به شکوفایی و اوج هم رسید.

کلر فوی در «تنفس» در نقش دایانا بلاکر همسر رابین بازی خواهد کرد. ویلیام نیکلسون که برای «گلادیاتور» نامزد دریافت جایزه اسکار شد، فیلم نامه فیلم را آماده می کند.

به نوشته هالیوود ریپورتر، منتقدان سینمایی از بازی اندرو گارفیلد در نقش رابین کاوندیش بیمار به عنوان یک نقش اسکاری سخت اسم می برند.

در سال های گذشته دانیل دی لوئیس و ادی ردماین برای بازی در نقش بیماران معلول در فیلم های «پای چپ من» و «تئوری همه چیز»، موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد سال شده اند.

انتخاب داستان زندگی رابین کاوندیش توسط اندی سزکیس، باعث تعجب اهل فن شده است. آن ها می گویند چنین انتخابی از سوی وی که متخصص بازی در نقش های فانتزی است، کمی عجیب به نظر می رسد.

او در فیلم های «کینگ کونگ» و «ارباب حلقه ها» در نقش دو کاراکتر غیر انسانی کونگ و گولوم بازی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر