jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۸۷۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

هندبال و مانعی به نام چند ملیتی‌های‌قطر

قطری‌ها رفتن به میدان المپیک را برای هندبال ایران ناممکن کرده‌اند. با توجه به یک سهمیه آسیا در هندبال المپیک تیم چندملیتی قطر سهمیه گرفت و دست ایران در رقابت‌های انتخابی مالموی سوئد برای رفتن به المپیک کوتاه ماند.

ایران در رقابت‌های انتخابی با سوئد، اسلوونی و اسپانیا همگروه شد و نتیجه هر سه مسابقه را واگذار کرد تا رویای المپیک ریو برای تیم ملی هندبال به پایان برسد.

تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب جدیدی از بازیکنان به میدان رفت و شکست‌های سنگینی برابر رقبای قدرتمند اروپایی متحمل شد. برخی اطرافیان فدراسیون هندبال این شکست‌ها را آغاز راه هندبال در دوره جدید می‌دانند، اما استفاده از تمام ظرفیت‌های این ورزش می‌توانست نتایج بهتری برای هندبال ایران در رقابت‌های جهانی و آسیایی به همراه داشته باشد.

بعد از پایان رویای المپیکی شدن هندبال، فدراسیون برای چهار سال آینده برنامه دارد تا اشتباهات این روزها را در راه رفتن به المپیک 2020 توکیو تکرار نکند. هندبال مانند والیبال پتانسیل خوبی دارد و در پی فاصله‌ای که با رقبای آسیایی غیر از قطر گرفته است، می‌تواند سال‌ها در عرصه بازی‌های آسیایی بدرخشد، اما حضور با ثبات در عرصه رقابت‌های جهانی و المپیک، نیازمند بازنگری در برنامه‌های هندبال و توجه اساسی به زیرساخت‌های این ورزش در بازه زمانی طولانی‌تر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر