jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۸۴۸ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از اجرای نمایش بازار عاشقان، کمک به تئاتر را وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری معرفی کرد.

به گزارش تسنیم، وزیر ارشاد پنجشنبه شب مهمان اجرای نمایش تازه هادی مرزبان بود و در پایان پس از تماشای«بازار عاشقان» گفت: توقع ما از جامعه تئاتر این است که هر چه بیشتر هنرشان را عرضه کنند و این هنر نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور عرضه شود.

جنتی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای تئاتر نیز گفت: وظیفه ماست که به هنر نمایش کمک کنیم. سال گذشته را سال تئاتر اعلام کردم. با توجه به تنگناهای مالی که وجود داشت اقداماتی هم انجام شد. قدری از این اقدامات در بازسازی تئاتر شهر و توجه ویژه به احداث سالن تئاتر در برخی استان‌های مختلف کشور دیده شد که احساس کردم شور و نشاط ایجاد شده است.

او ادامه داد: امسال نیز به معاونت هنری دستور داده ام حداکثر اعتبار هنر را به تئاتر اختصاص بدهند.

جنتی درباره نمایش بازار عاشقان نیز گفت: این تئاتر برای من خیلی زیبا بود در طول5/2 که در این مسئولیت هستم و تئاترهای مختلفی دیده‌ام یکی از بهترین تئاترها بود. ‌بخصوص از نظر محتوا و شکل کار موزیکالی که داشت تئاتر جذاب و ارزنده‌ای بود. پرداختن به شخصیت‌های ادبی تاریخی کشور همچون مولانا ارزش بسیاری دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر