jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۷۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز از کشف یک فقره فساد بانکی با 12 متهم خبر داد که در سایه تبانی مسئولان ارشد این بانک و با نقض قوانین بانکی صورت گرفته است.

به گزارش جام‌جم، امیر جلالی در این‌باره گفت: یکی از بانک‌های مطرح کشور اواخر دهه 80 به طرق غیرقانونی و برخلاف ضوابط بانکی اقدام به پرداخت وام‌های بسیار سنگین ارزی و ریالی کرده است. برخی از این تسهیلات پرداخت شده و در برخی موارد هم با دستور قضایی از پرداخت آن ممانعت به عمل آمده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه این تسهیلات پرداخت شده بدون وثیقه یا ضمانت لازم بوده است؛ البته بخشی از اموال بازپس گرفته شده و ضمانت‌نامه لازم برای سایر موارد اخذ شده است. در این پرونده فساد بانکی تخلفات گسترده‌ای وجود دارد، چراکه این بانک بیش از سقف قانونی تعهد خویش عمل کرده یعنی بیش از تعهد و سقف قانونی‌اش تسهیلات پرداخت کرده است.

جلالی عنوان کرد: در برخی موارد کارشناسان بانک وثیقه و ضمانتی را که وجود خارجی نداشته، مورد ارزیابی قرار داده‌اند، حتی در برخی موارد وثیقه‌ای که اخذ شده دارای ارزیابی‌های غیرواقعی یا دارای ارزش چند برابر کمتر از ارزش واقعی بوده است. برخی افراد که در این پرونده نقش داشته‌اند، در مقاطع مختلف زمانی دارای مسئولیت بوده‌اند که پیگیری‌های قانونی در این زمینه انجام شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز خاطرنشان کرد: ضمانت‌نامه‌های بانکی صادره خلاف قانون و بدون رعایت تشریفات صادر شده است، به طوری برخی از مدارک و اسناد برای اخذ وام ارائه شده که صدور این اسناد از ناحیه مراجع مختلف ذی‌صلاح خلاف قانون بوده است. این پرونده دو متهم بانکی و ده متهم غیربانکی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر