jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۵۱۴   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

آیا انسان شادی هستید یا این که فکر می‌کنید، شادی به اندازه کافی در زندگی‌تان وجود ندارد. اگراین 9 نشانه در زندگی شما وجود دارد، یعنی این‌که زندگی خوب و شادی دارید.

به گزارش ایرنا از انجمن ام اس ایران، مطالعه‌ها نشان می‌دهد که شاد بودن آدم‌ها ارثی نیست و این محیط زندگی و شرایط آنها ست که می‌تواند در روحیه‌شان تاثیرگذار باشد. از طرفی، گاهی شادی و خوشی به اندازه کافی در زندگی‌مان وجود دارد و ما نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم آنها را ببینیم. به گفته محققان اگر ویژگی‌‌های زیر را دارید، شما را می‌توان در فهرست آدم‌های شاد قرار داد:

اگر دانش‌آموز خندانی بوده‌اید: تحقیق‌ها ثابت کرده‌اند که افرادی که در عکس‌های دوران دبیرستان یا حتی دانشجویی‌شان، لبخند به لب دارند، پنج برابر کمتر از همکلاسی‌های اخمو یا بی تفاوت‌شان، طلاق می‌گیرند و زندگی شادتر و پایدارتری نسبت به آنها دارند. ضمن این که افراد خنده رو، بیشتر مورد توجه سایرین هستند و انرژی مثبت آنها باعث می‌شود همسرانی خوش خنده و مهربان داشته باشند.

اگر خواهر دارید: افرادی که حداقل یک خواهر دارند، اجتماعی‌تر هستند، خوشبین‌اند و از توانایی‌هایشان آگاه‌ترند و بیشتر از آنها استفاده می‌کنند. این نتایج سال‌ها تحقیق محققان انگلیسی است که بتازگی منتشر شده است.

اگر به تلویزیون نمی‌چسبید: محققان دانشگاه مریلند، 45هزار آمریکایی را طی 35 سال بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که افراد شاد، کمتر از 30 درصد از وقتشان را در روز به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند، آنها می‌گویند که شادترها، بیشتر ورزش می‌کنند، وقتشان را با خانواده شان می‌گذرانند، مطالعه می‌کنند و به فکر سلامت خود هستند و همه این کارها باعث می‌شود آنها کمتر تلویزیون تماشا کنند.

اگر سوغاتی‌هایتان را جلوی چشم می‌گذارید: دکتر سوبخالیو بومیرسکی، استاد روان شناسی دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: افراد شاد، سوغاتی‌ها و عکس‌های یادگاریشان را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهند تا خاطره روزهای خوش، هر روز برایشان تکرار شود و بتوانند در اولین فرصت، دوباره آن روزهای خوش را با کسانی که دوستشان دارند، تکرار کنند.

اگر ورزش می‌کنید: محققان دانمارکی می‌گویند کسانی که زیاد ورزش می‌کنند، کمتر دچار استرس می‌شوند و بیشتر از زندگی‌شان لذت می‌برند.

اگر عاشق هستید: پژوهشگران انگلیسی معتقدند که یک زوج عاشق، 30 درصد شادتر از سایر افراد جامعه هستند و این امر تنها به‌دلیل این است که آنها هر کاری را برای جلب رضایت و به‌دست آوردن آرامش طرف مقابلشان انجام می‌دهند.

اگر وقت‌تان را با آدم‌های شاد می‌گذرانید: برقرار کردن یک رابطه با همسایه‌ای خوشبین، دوستی امیدوار یا همکاری خنده رو می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روحیه شما داشته باشد.

اگر اهل قهوه یا چای گرم هستید: محققان آمریکایی می‌گویند که آرامش روانی، شادی فیزیکی را به دنبال دارد. آنها رفع خستگی با نوشیدن یک لیوان شکلات، قهوه یا چای گرم را راهی برای رسیدن به آرامش و شادی پس از یک روز کاری سخت می‌دانند.

اگر حداقل 2 دوست صمیمی دارید: کسانی که حداقل دو دوست صمیمی دارند، بسیار شادتر از سایر افراد هستند و زندگی زناشویی موفق تری را هم تجربه می‌کنند. دلیل این ادعا هم نتایج تحقیق‌هایی است که انگلیسی‌ها روی بیش از 654 زوج انجام داده‌ و طی این تحقیق‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که درددل و مشورت کردن با دوستان صمیمی باعث آرامش روانی افراد می‌شود و به آنها در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر