jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۵۱۳ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک عکس یک متن

سردار عشق

صفحه منسوب به سردار حاج قاسم سلیمانی در اینستاگرام، عکسی از سردار در کنار دو مرد عرب را به اشتراک گذاشته است. یکی از ویژگی‌‌های سردار سلیمانی، وجهه مردمی اوست. او در بین مردم عراق و سوریه طرفداران زیادی دارد.

همزاد جناب خان در افغانستان

در سریالی که از تلویزیون افغانستان پخش می‌شود، شخصیت جدیدی به نام زری دیده می‌شود که شباهت زیادی به عروسک جناب خان دارد. چنین به نظر می‌رسد افغان‌ها این عروسک را از روی عروسک جناب خان کپی کرده‌اند.

حمید لولایی وقتی جوان بود

حمید لولایی، بازیگر طنز سینما و تلویزیون عکسی از دوران جوانی‌اش را در اینستاگرام خود منتشر کرد. لولایی با سریال طنز زیر آسمان شب و نقش خشایار به شهرت رسید و در ادامه در سریال‌های طنز پرمخاطبی مانند ترش و شیرین، خانه به دوش، بزنگاه، خوش‌نشین‌ها، دزد و پلیس و... بازی کرد.

خلاقیت در درخواست کمک

نوشتن کلمه help (کمک) با برگ‌های درخت نخل روی شن‌‌های ساحل باعث شد دریانوردان سه مرد را که پس از گم شدن در دریا خود را به جزیره متروکه و دورافتاده در اقیانوس آرام رسانده بودند، نجات دهند.

استفاده حداکثری از آب

صرفه‌جویی در مصرف آب یک اصل است که باید همه رعایت کنند . اما استفاده بهینه از آب هم روش‌های زیادی دارد که اگر همراه با خلاقیت باشد، گاهی به شاهکار و زیبایی ختم می‌شود. یکی از این‌ راه‌ها، استفاده از آبِ سبد ظرف‌های شسته شده برای پرورش گل است.

آغاز تخمگذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی

لاک‌پشت‌ها برای تخمگذاری، شب‌هنگام به سواحل ماسه‌ای می‌آیند و به کمک باله‌های عقبی، لانه‌ای به عمق تقریبی 35 سانتی‌متر حفر می‌کنند و پس از تخمگذاری، روی آن را با ماسه‌های موجود در ساحل می‌پوشانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر