jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۳۴۰ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند.

ایران نیز مانند سال‌های پیشین در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد.

بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی داریم.

تکواندو پای ثابت مدال‌آوری

تکواندو از رشته‌های رزمی است که در ادوار اخیر با معرفی ستارگان پرشمار برای ورزش ایران مدال‌آور بوده است.

امسال نیز سهمیه تکواندوکاران در کاروان المپیکی ایران محفوظ است. همین طور سهم مدال‌های آنها برای ورزش ایران در ریو.

تکواندو با مدال‌آوری خود می‌تواند اهداف زیادی را در ورزش ایران محقق کند آن هم در سالی که خیلی‌ها اعتقاد دارند حال ورزش ایران در المپیک ریو چندان روبه‌راه نیست.

نماینده‌های تکواندوی ایران موفق شدند سه سهمیه المپیک ریو را به دست آورند تا همراه کره‌جنوبی و فرانسه در صدر جدول کسب سهمیه در دنیا قرار بگیرند.

در بخش بانوان هم کیمیا علیزاده که از او به عنوان پدیده تکواندو نام برده می‌شود به همراه اکرم خدابنده در مسابقه‌های اردیبهشت شانس زیادی برای کسب سهمیه دارند.

سجاد مردانی،‌ مهدی خدابخشی و فرزان عاشور‌زاده تکواندوکارانی هستند که به نمایندگی از ایران در ریو روی چیاپ‌چانگ خواهند رفت.

خدابخشی و عاشورزاده در رتبه‌‌بندی فدراسیون جهانی در صدر بهترین‌های اوزان خود هستند و بدون شک اصلی‌ترین بخت‌های ایران برای مدال بویژه طلا به شمار می‌آیند.

تمرینات ملی‌پوشان تکواندو ادامه دارد و آنها برای تورنمنت‌های قبل از رقابت‌های المپیک آماده می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر