jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۲۶ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز امور نمایشی سیما خبر داد

تلویزیون هر فصل با 2 سریال

رئیس مرکز امور نمایشی سیما با اشاره به رویکرد این مرکز در سال ۹۵ از پخش دو‌سریال در هر فصل و توجه به سریال‌های شاد و کمدی خبر داد.

رحمان سیفی‌آزاد درباره تولیدات این مرکز در حوزه سریال‌سازی در مقایسه با مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی رسانه ملی به مهر گفت: مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی رسانه ملی برای کمک به آنتن سیما دست به تولید می‌زند و اولویت با مرکز امور نمایشی است.

وی با اشاره به ساز و کار ساخت فیلمنامه‌ها در سال ۹۵ افزود: اکنون همه فیلمنامه‌ها در یک سامانه ثبت می‌شوند و اگر در شورای‌عالی فیلمنامه‌ تصویب شدند، مراحل تولید آنها در مرکز امور نمایشی پیگیری خواهد شد. باید این را در نظر داشت که فعالیت‌های این دو مرکز در طول هم است و نهادهای جدا از هم نیستند.

رئیس مرکز امور نمایشی سیما درباره اولویت‌های این مرکز در ساخت سریال در سال ۹۵ عنوان کرد: ما به تناسب آنتن شبکه‌های سیما، نیازهای آنها و مناسبت‌های مختلفی که از ایام دفاع مقدس گرفته تا ایام محرم و ماه مبارک رمضان و... است، سراغ اولویت‌های مورد نظر می‌رویم.

سیفی‌آزاد اضافه کرد: تلاش ما بر این است که تلویزیون در هر فصل دو سریال جدید ایرانی به تناسب ظرفیت‌های کنداکتور شبکه‌ها روی آنتن ببرد. این برنامه به طور متناوب انجام می‌شود و سریال‌ها به ترتیب از شبکه‌های مختلف سیما پخش خواهند شد.

سریال‌های شاد و کمدی

رئیس مرکز امور نمایشی سیما، با اشاره به محورهای اصلی سریال‌سازی در سیما یادآور شد: ما سعی می‌کنیم سبک زندگی ایرانی- اسلامی، شکوفایی علمی کشور و نشاط و امیدی که جامعه نیاز دارد در اتفاقات سریال‌ها، رابطه‌ها و فضاها تعریف کنیم. با توجه به جامعه جوانی که داریم، فضای کارهای کمدی و شادی‌آور در اولویت سریال سازی قرار دارد و همچنین از ژانرهای متنوعی که برای بینندگان جذابیت دارد نیز بهره گرفته خواهد شد. مطمئنا محتوا در قالب این ژانرها و قصه‌های جذاب است که به مخاطب انتقال پیدا می‌کند و می‌تواند اثرگذار باشد.

نوسان بودجه، برنامه‌ریزی را به هم می‌زند

رحمان سیفی‌آزاد درباره پخش سریال از شبکه تهران نیز توضیح داد: شبکه تهران در حال حاضر به طور مستقل کار می‌کند و بازپخش سریال‌های شبکه‌های اصلی را در دستور کار قرار داده است. همان طور که گفتم پخش سریال از یک شبکه به تناسب کنداکتور و نیاز شبکه‌ها انجام می‌شود و صرف پر کردن آنتن، نوعی اتلاف هزینه خواهد بود. ما بررسی می‌کنیم که مخاطبانمان در چه ساعاتی سریال‌ها را دنبال می‌کنند و بعد بر این اساس برای جدول پخش برنامه‌ریزی می‌کنیم.

سیفی‌آزاد با اشاره به کمبود بودجه در سازمان صدا و سیما تصریح کرد: اگر بودجه مناسب در اختیار سازمان صدا‌وسیما قرار بگیرد، این سازمان می‌تواند بسیار موفق و پرمخاطب ظاهر شود. اگر گاهی برنامه‌ریزی‌ها در حوزه تولید به هم می‌ریزد به دلیل نوسانات بودجه‌ای است که ناخواسته به سازمان تحمیل می‌شود. به نظر می‌رسد با درایتی که رئیس سازمان صدا و سیما و معاون سیما داشته‌اند تاکنون تلاش شده است که همواره کارهای نمایشی جدید روی آنتن برود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر