jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۹۲۱۰۶   ۱۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۴

چزاره مالدینی،‌پدر پائولو مالدینی و اسطوره باشگاه آث میلان در سن 84 سالگی درگذشت.

چزاره مالدینی درگذشت

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از ورزش سه ، روزنامه های ایتالیایی ساعتی پیش خبر درگذشت این چهره دوست داشتنی فوتبال این کشور را منتشر کردند.،او که پدر پائولو مالدینی، دیگر اسطوره روسونری بود، بین سال‌های 1954 تا 1966 برای آث میلان بازی کرد و 4 قهرمانی لیگ ایتالیا را به همراه این تیم به دست آورد. او که مدتی کاپیتان میلان نیز بود،‌در پایان دوران فوتبالش در سال 1967 به تورینو رفت و همانجا از فوتبال خداحافظی کرد.

او سپس دستیار مربی میلان شد و در سال 1972، به مدت دو سال هدایت تیم را بر عهده گرفت. او سپس بار دیگر دستیار سرمربی تیم ملی ایتالیا شد و بین سال‌های 1980 تا 1986 این سمت را حفظ کرد. او سپس سرمربی تیم زیر 21 سال ایتالیا شد.

او در دهه 80 با تیم ملی زیر 21 سال ایتالیا خوش درخشید و 3 قهرمانی پیاپی اروپا را به همراه آنها به دست آورد و بازیکنانی مثل فابیو کاناورو،‌جانلوئیجی بوفون و فرانچسکو توتی را به فوتبال معرفی کرد. مالدینی سپس در سال 2001 سرمربی تیم ملی پاراگوئه شد و این تیم را به جام جهانی رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر