jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۷۴۰۴۶ ۲۹ دی ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان فاش کرد یک بار به او 200 هزار دلار رشوه پیشنهاد شده تا در یک مسابقه نتیجه خاصی رقم بخورد.

به گزارش یورواسپرت، روز گذشته در برخی رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر وجود تبانی در تنیس دنیا مطرح شد؛ این‌که تعدادی از قهرمانی‌های تنیس‌بازان در گرند اسلم که حتی در بازی‌های اوپن استرالیا نیز حضور دارند، مشکوک به تبانی بوده‌ است. در پی انتشار این مطالب نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان در این باره به خبرنگاران گفت: به من هم چنین پیشنهادی داده شده است. در سال 2007 فردی از طریق اعضای تیم، چنین پیشنهادی را مطرح کرد که بلافاصله آن را رد کردم. آن فرد حتی نتوانست مستقیما با من صحبت کند.

او افزود: در آن زمان خبرها و شایعات اینچنینی می‌شنیدم، اما فکر می‌کنم مساله حل شده است. در شش، هفت سال اخیر چنین خبری نشنیده‌ام. در آن زمان بسیار ناراحت شدم زیرا نمی‌خواستم در این مسائل دست داشته باشم. به نظرم این خیانت به صداقت در ورزش و جرم است. فکر نمی‌کنم جایی برای این قبیل فعالیت‌ها در هیچ ورزشی وجود داشته باشد.

جوکوویچ ادامه داد: من همیشه بین افرادی بودم که به ورزش احترام گذاشته‌اند. این روشی است که با آن بزرگ شدم. اطلاعاتی درباره این‌که تبانی در سطح حرفه‌ای اتفاق افتاده باشد، ندارم. فکر نمی‌کنم در سطح حرفه‌ای چنین اتفاقی افتاده باشد. شاید در سطوح پایین‌تر چنین چیزی باشد، شاید هم نه.

راجر فدرر از پرافتخارترین تنیسورهای دنیا هم تائید کرد که از این نوع مسائل نگران است. او در این باره گفت: باید این مشکلات را بسیار جدی بگیریم. دوست ندارم نام افرادی را که درگیر بوده‌اند، بشنوم. کریس کرمود، رئیسATP، گزارش‌های اخیر را کاملا رد کرده و گفته است: اتحادیه تنیس این مساله را کاملا رد می‌کند که تبانی در تنیس صورت گرفته باشد و اطلاعاتی که BBC و Buzz Feed news ارائه می‌دهند، مربوط به ده سال پیش است.

پیش از این بحران تبانی رشته‌هایی مثل فوتبال و دوومیدانی را با چالش جدی مواجه کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر