jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۸۶۱۲۸۳   ۱۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۶:۳۹

طیبه اِرمی مطلق، گوینده خبر رادیو پیام، قریحه نویسندگی و شاعری را عامل اصلی علاقه و گرایش خود به فعالیت در رسانه اعلام کرد و گفت: از سال 81 بعد از گذراندن آزمون‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف، به صورت حرفه‌ای کار گویندگی را در خبر رادیو آغاز کردم.

رادیو؛ رسانه‌ای بی‌ریاست

وی افزود: رادیو به دلیل نداشتن تصویر، گوینده را مجاب می‌کند از قابلیت صدای خود به نحو احسن استفاده کند؛ چراکه فاکتور مهم گوینده در رادیو صدای اوست. صدای گوینده باید رسا، گیرا و عمیق باشد.

تلخ‌ترین خاطره

ارمی گفت: رادیو رسانه‌ای بی‌ریاست؛ بنابراین گوینده باید با مخاطبان خود صادق و ساده باشد تا او را باور و با کلامش همراهی کنند. به نظر من، خبرخوانی در رادیو مانند ترسیم و توصیف یک تابلوی نقاشی است. برای مخاطبانی که آن تابلو را نمی‌بینند، هر اندازه توصیف بهتری صورت گیرد، لذت بیشتری از گوش دادن رادیو می‌برند.

این گوینده رادیو، خواندن خبر زلزله بم را به عنوان نخستین بخش خبری آن روز، تلخ‌ترین خاطره استودیویی خود می‌داند و معتقد است هنوز بعد از سال‌ها از آن واقعه، وقتی به یادش می‌افتد، بغض در گلویش سنگینی می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر