jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۴۴۷   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

صحبت کردن درباره نوع پوشش در فصول مختلف سال ضروری است، اما در این نوشتار قصد داریم از زوایای دیگر به این موضوع بپردازیم.

ـ در طب جدید ثابت شده سیستم خنک‌سازی مغز در ناحیه پیشانی قرار دارد و پوشیده نبودن پیشانی به کاهش دمای مغز و اختلال در عملکردهای آن منجر خواهد شد. از نظر طب سنتی نیز ناحیه پیشانی و سر به دلیل سرد بودن مزاج استخوان‌ها و مغز، به سرما حساسیت دارد و پوشاندن آن ضروری است.

ـ انتهای دست‌ها و پاها خون‌رسانی کمتری نسبت به قسمت مرکزی بدن دارند و اگر در مجاورت با سرمای شدید قرار گیرند نمی‌توانند به سرعت گرم شوند. در این صورت احتمال گرفتگی‌های عضلانی ناخواسته در این نواحی زیاد است و اگر به دمای مطلوب نرسند موجب کاهش دمای مرکز بدن نیز می‌شوند. در نتیجه استفاده از دستکش و جوراب ضخیم نقش به‌سزایی در کنترل دمای مرکزی بدن دارد.

ـ جالب است بدانید نداشتن پوشش مناسب در فصول مختلف، موجب حیرت می‌شود و نگاه‌های بیشتری را به شما جلب می‌کند و معمولا افراد با نیت منفی سهم بیشتری از این نگاه‌ها دارند. در طب سنتی حکما می‌گویند این نگاه‌ها سبب به‌هم ریختگی در بدن و عامل ضعف و افزایش استعداد بیماری و حتی بروز استرس و اضطراب می‌شود. پس با انتخاب لباس مناسب و محفوظ در هر فصل خودتان را از نگاه‌های بیمار و انرژی‌های منفی حفظ کنید.

دکتر محمدعلی زارعیان

پزشک و پژوهشگر طب سنتی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر