jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۴۴۷   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

صحبت کردن درباره نوع پوشش در فصول مختلف سال ضروری است، اما در این نوشتار قصد داریم از زوایای دیگر به این موضوع بپردازیم.

ـ در طب جدید ثابت شده سیستم خنک‌سازی مغز در ناحیه پیشانی قرار دارد و پوشیده نبودن پیشانی به کاهش دمای مغز و اختلال در عملکردهای آن منجر خواهد شد. از نظر طب سنتی نیز ناحیه پیشانی و سر به دلیل سرد بودن مزاج استخوان‌ها و مغز، به سرما حساسیت دارد و پوشاندن آن ضروری است.

ـ انتهای دست‌ها و پاها خون‌رسانی کمتری نسبت به قسمت مرکزی بدن دارند و اگر در مجاورت با سرمای شدید قرار گیرند نمی‌توانند به سرعت گرم شوند. در این صورت احتمال گرفتگی‌های عضلانی ناخواسته در این نواحی زیاد است و اگر به دمای مطلوب نرسند موجب کاهش دمای مرکز بدن نیز می‌شوند. در نتیجه استفاده از دستکش و جوراب ضخیم نقش به‌سزایی در کنترل دمای مرکزی بدن دارد.

ـ جالب است بدانید نداشتن پوشش مناسب در فصول مختلف، موجب حیرت می‌شود و نگاه‌های بیشتری را به شما جلب می‌کند و معمولا افراد با نیت منفی سهم بیشتری از این نگاه‌ها دارند. در طب سنتی حکما می‌گویند این نگاه‌ها سبب به‌هم ریختگی در بدن و عامل ضعف و افزایش استعداد بیماری و حتی بروز استرس و اضطراب می‌شود. پس با انتخاب لباس مناسب و محفوظ در هر فصل خودتان را از نگاه‌های بیمار و انرژی‌های منفی حفظ کنید.

دکتر محمدعلی زارعیان

پزشک و پژوهشگر طب سنتی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر