jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۱۷۰   ۲۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مهندس ضرغامی حوادث جمعه‌شب پاریس و گروه تروریستی داعش را به هیولای فرانکشتین تشبیه کرد و در این‌باره نوشت: حادثه خونبار پاریس، دنیا را در بهت و حیرت فرو برد. حادثه‌ای که بعد از جنگ دوم جهانی برای آن نظیری نمی‌توان یافت. همه مردم دنیا متاثر و نگران از این حادثه وحشتناک و تاسف‌بار هستند.

پی‌نوشت

داعش کیست و چیست؟ آیا یک گروه تروریستی، بدون پشتیبانی و تدارک وسیع نظامی، مالی، ‌رسانه‌ای،‌سیاسی و لجستیک از سوی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای و به‌ویژه عربستان سعودی می‌تواند تا این حد مقتدر و تاثیرگذار باشد؟ حتما پاسخ منفی است.

سوال این است که امروز چه حادثه‌‌‌ای رخ داده تا چنگال تیز و خون‌‌ آلود داعش تا قلب پاریس فرو می‌رود. آیا خود فرانسوی‌ها چنین چیزی را می‌خواهند؟ تا آن را بهانه‌ای برای دخالت بیشتر در قلمرو مسلمانان قرار دهند؟ من چنین اعتقادی ندارم. به عقیده من داعش هیولای فرانکشتین زمان ماست. در طول صد سال گذشته ده‌ها فیلم سینمایی از این موجود خون‌ آشام توسط هالیوود ساخته شده است. فرانکشتین نام رمانی است از مری شلی، نویسنده انگلیسی که در آن دانشمندی جوان و جاه‌طلب به نام فرانکشتین با قراردادن تکه‌‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریسیته، موجودی مخوف و وحشتناک می‌سازد که جنایات فراوانی می‌کند و خودش هم قربانی این موجود عجیب الخلقه می‌شود!

امروز این هیولای ساخته و پرداخته غرب،‌ قابل کنترل و مدیریت نیست. غرب باید به اشتباه تاریخی خود اعتراف کند. صادقانه از حمایت گروه‌‌های تروریستی دست بردارد و مسیرهای پشتیبانی و رگ‌های حیاتی این موجود خون آشام را مسدود کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر