jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۱۷۰   ۲۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مهندس ضرغامی حوادث جمعه‌شب پاریس و گروه تروریستی داعش را به هیولای فرانکشتین تشبیه کرد و در این‌باره نوشت: حادثه خونبار پاریس، دنیا را در بهت و حیرت فرو برد. حادثه‌ای که بعد از جنگ دوم جهانی برای آن نظیری نمی‌توان یافت. همه مردم دنیا متاثر و نگران از این حادثه وحشتناک و تاسف‌بار هستند.

پی‌نوشت

داعش کیست و چیست؟ آیا یک گروه تروریستی، بدون پشتیبانی و تدارک وسیع نظامی، مالی، ‌رسانه‌ای،‌سیاسی و لجستیک از سوی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای و به‌ویژه عربستان سعودی می‌تواند تا این حد مقتدر و تاثیرگذار باشد؟ حتما پاسخ منفی است.

سوال این است که امروز چه حادثه‌‌‌ای رخ داده تا چنگال تیز و خون‌‌ آلود داعش تا قلب پاریس فرو می‌رود. آیا خود فرانسوی‌ها چنین چیزی را می‌خواهند؟ تا آن را بهانه‌ای برای دخالت بیشتر در قلمرو مسلمانان قرار دهند؟ من چنین اعتقادی ندارم. به عقیده من داعش هیولای فرانکشتین زمان ماست. در طول صد سال گذشته ده‌ها فیلم سینمایی از این موجود خون‌ آشام توسط هالیوود ساخته شده است. فرانکشتین نام رمانی است از مری شلی، نویسنده انگلیسی که در آن دانشمندی جوان و جاه‌طلب به نام فرانکشتین با قراردادن تکه‌‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریسیته، موجودی مخوف و وحشتناک می‌سازد که جنایات فراوانی می‌کند و خودش هم قربانی این موجود عجیب الخلقه می‌شود!

امروز این هیولای ساخته و پرداخته غرب،‌ قابل کنترل و مدیریت نیست. غرب باید به اشتباه تاریخی خود اعتراف کند. صادقانه از حمایت گروه‌‌های تروریستی دست بردارد و مسیرهای پشتیبانی و رگ‌های حیاتی این موجود خون آشام را مسدود کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر