jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۷۳۲۰   ۲۸ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

براستی که هر یک از ارکان اصلی یک زندگی مشترک یعنی پدر و مادر باید به تعهدات خود در قبال یکدیگر پایبند بوده و به این واقعیت مهم پی برده باشند که هر نوع رفتار آنان بدون تردید در زندگی افراد خانواده نقشی بی‌بدیل را داشته و در سرنوشت آنان اثرگذار است و هویت اجتماعی و خانوادگی آنان را در آینده‌ای نه‌چندان دور شکل می‌دهد.

بدیهی است که رفتارهای اجتماعی افراد خانواده باید در هنجارهای اجتماعی رایج در جامعه مسیر طبیعی خود را پیموده و عناصر خانواده هر یک در فضای همدلی به نیازهای روحی و عاطفی یکدیگر پاسخ داده و با این اقدام موثر از پیدایش خلأ‌های گوناگون در وجود یکدیگر پیشگیری کنند و در فضایی دوستانه مشکلات گوناگون یکدیگر را واکاوی کرده و از کارشناسان مربوطه در راستای حل نابهنجاری‌های رفتاری ارکان خانواده استفاده کنند و همیشه ایام به این نکته کلیدی توجه داشته باشند که پیشگیری از شکل‌گیری مولفه‌های نامطلوب سطح ایمنی و آسیب‌ناپذیری بستر خانوادگی آنان را افزایش می‌دهد. در این پرونده اگر زن جوان به پیامک‌های مرد ناشناس پاسخ نمی‌داد یا موضوع را به همسرش می‌گفت، هیچ وقت این ماجرای تلخ رخ نمی‌داد.

مخفی‌کاری در زندگی مشترک یکی از آسیب‌هایی است که همیشه خانواده‌ها را تهدید می‌کند. از سوی دیگر باید توجه داشت افرادی مانند سعید همیشه به خاطر هوس وارد این رابطه‌ها می‌شوند و هیچ وقت به قول و تعهد خود پایبند نیستند.

این افراد در صورت افشای رابطه خود را کنار می‌کشند و سعی می‌کنند که خود را بی‌گناه نشان دهند. تعهد به زندگی زناشویی، مخفی نکردن مشکلات و کمک گرفتن از همسر سه مولفه‌ای است که می‌توان از آن برای جلوگیری از بروز این مشکلات کمک گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر