jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۲۵۷۵   ۱۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

امدادگران اورژانس زمانی که مادر باردار را سوار بالگرد می‌کردند تا به بیمارستان برسانند، نمی‌دانستند سه قلوهای این مادر در بالگرد به دنیا خواهند آمد. پزشکان وضعیت مادر و سه قلوهایش را مساعد اعلام کردند.

به گزارش جام‌جم، غفور راستین مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان با اعلام این خبر گفت: ساعت 9 و 30 دقیقه صبح یکشنبه طی تماس تلفنی از مرکز بهداشتی درمانی شهر ورزنه اعلام شد خانم بارداری در سی وچهارمین هفته بارداری دچار درد شدید شده و در حال زایمان است.

وی اظهارکرد: با دریافت این خبر یک واحد امداد اورژانس پیش‌بیمارستانی همراه دو تکنیسین فوریت‌های پزشکی از پایگاه ورزنه به مرکز بهداشتی درمانی اعزام شدند و با توجه به شرایط جسمی این مادر باردار 28 ساله، درخواست امدادرسانی از اورژانس هوایی را کردند.

راستین افزود: بالگرد اورژانس هوایی ضمن اعزام مادر باردار را همراه دو پرسنل مامایی مرکز بهداشتی درمانی ورزنه به بیمارستان الزهرا(س) منتقل کردند که در حین اعزام و با توجه به درد شدید مادر باردار و با توجه به خطر تهدید جان مادر و نوزادان پرسنل فوریت‌های پزشکی با همکاری دو تکنسین مرکز بهداشتی درمانی اقدامات درمانی لازم را برای تسهیل زایمان مادر باردار بر فراز آسمان شهر اصفهان و در کابین بالگرد اورژانس هوایی انجام دادند که با موفقیت همراه بود . مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: پس از زایمان، نوزادان سه قلو شامل دو دختر و یک پسر همراه مادر جوانشان ـ که دومین تجربه بارداری ر ا پشت سر می‌گذاشت ـ به بیمارستان الزهرا(س) منتقل شدند که حال جسمی هر چهار نفر مساعد است.

سرهنگ خلبان سرمست خاتونکی خلبان بالگرد امدادی هوانیروز اصفهان نیز در گفت‌وگو با ایمنا اظهارکرد: 15 دقیقه پس از پرواز درد زایمان مادر شدت یافت و نخستین نوزاد این زن جوان پا به دنیا گذاشت. دومین نوزاد هم دقایقی بعد و در حالی که ماما و پزشک تقاضای فرود بالگرد در مسیر را داشتند، قبل از نشستن بالگرد متولد شد.

خلبان این بالگرد امدادی هوانیروز خاطرنشان کرد: بالگرد با سرعت زیاد به سمت بیمارستان پرواز می‌کرد که سومین نوزاد هم به دنیا آمد. وی اظهار کرد:‌ سرانجام بالگرد همراه مادر و سه کودکش در بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بر زمین نشست و سلامت هر چهار نفر پس از معاینه توسط کادر پزشکی بیمارستان تائید شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر