jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۱۸۹۳۷ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۸

جام جم ورزشی: وحید هاشمیان وارد سی و نهمین سال زندگی خود شد.

هلیکوپتری که 39 ساله شد!

به گزارش جام جم ورزشی ، مهاجم سال های نه چندان دور تیم ملی فوتبال ایران در حالی سه و نه ساله شد که عالی ترین دوره های مربی گری اروپا را گذرانده و می خواهد کار مربی گری خود را در اروپا آغاز کند. هاشمیان که سال ها سابقه بازی کردن در بوندسلیگای آلمان را دارد برای تیم هایی همچون هامبورگ، هانوفر، بوخوم و البته بایرن مونیخ را در کارنامه اش ثبت کرده است. وحید پس از علی دایی دومین بازیکن ایرانی بود که موفق شد به تیم بسیار بزرگ بایرن مونیخ راه یابد و افتخار بازی کردن برای این تیم را به دست بیاورد.
هاشمیان بهترین دوران فوتبال حرفه ای خود را در سال های 80 تا 83 سپری کرد و طی 3 فصل برای بوخوم 87 بازی کرد و 34 گل زد. او از 28 سالگی به بعد در 4 باشگاه آخر فوتبالش تنها 16 گل طی 8 سال زد و افتی ملموس داشت. او در بایرن مونیخ 9 بازی بدون گل زده، در هانوفر 80 بازی و 9 گل زده در 3 سال داشت و سال 87 در 32 سالگی به بوخوم برگشت و در 41 بازی 3 گل برای این تیم زد.

هاشمیان فوتبال خود را با پرسپولیس تمام کرد و طی 2 فصل 22 بازی برای پرسپولیس انجام داد و 4 گل زد. او 50 بازی ملی کرده و 15 گل زده است. او حالا در آلمان، دوره های مربیگری گذرانده و در تیم های سطح پایین مربیگری می‌ کند.

هاشمیان به «هوب شرابا» یا هلیکوپتر معروف است. او به دلیل پرش های بلندش در حین فوتبال بازی کردن در آلمان به هلیکوپتر معروف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر