jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۸۲۹ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک منبع نزدیک به اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) از حمایت چهار کنفدراسیون از شش کنفدراسیون قاره‌ای فوتبال از میشل پلاتینی برای تصاحب کرسی ریاست فیفا خبر داد.

به گزارش ایرنا، در حالی که میشل پلاتینی، رئیس یوفا هنوز در مورد نامزدی برای ریاست فیفا تصمیم نگرفته است، یک منبع نزدیک به یوفا گفت: پلاتینی در دیدارهایی که یکشنبه‌شب با نمایندگان کنفدراسیون‌ها در هتلی در زوریخ داشته است، به‌طور مکرر وعده حمایت دریافت کرده است.

این در حالی است که پدرو پینتو، رئیس ارتباطات یوفا گفت: رئیس یوفا از مسئولیت خود به عنوان رئیس این اتحادیه بسیار خشنود است. او از حمایت‌هایی که در چند روز گذشته در زوریخ دریافت کرده است، بسیار خرسند است.

پینتو افزود: پلاتینی که برای سومین دوره به ریاست یوفا برگزیده شده است، تصمیم خود را در صورتی که آمادگی داشته باشد در آینده نزدیک اعلام می‌کند.

در انتخابات ماه‌های گذشته فیفا و در حالی که پلاتینی از رقیب اردنی بلاتر حمایت کرده بود، شماری از فدراسیون‌های عضو یوفا به بلاتر رای دادند و او برای پنجمین بار به ریاست این نهاد برگزیده شد، اما پس از ماجرای رسوایی فیفا، روز دوم ژوئن اعلام کرد از سمت خود کنار می‌رود. براساس این گزارش، علاوه بر یوفا، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کونمبول)، کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونکاکاف)، کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) از نامزدی پلاتینی حمایت کرده‌اند.

در انتخابات فیفا، هر یک از 209 فدراسیون عضو، حق رای دارد و رای‌گیری به صورت مخفی انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر