jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۷۱۰ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

چهار، پنج ماه می‌شود که پینگ‌پنگ ایران توسط سرپرست اداره می‌شود، اما باید بگویم اداره این فدراسیون با سرپرست اثرات خوبی داشته است. درواقع سرپرست فدراسیون با توجه به محدودیت‌هایی که ممکن است در تصمیم‌گیری‌های پایدار داشته باشد، اما در این مدت نشان داده در پی برداشتن گام‌های مثبت برای پینگ‌پنگ تا برگزاری مجمع انتخابات ریاست این فدراسیون است.‌ یکی از این برنامه‌ها برگزاری اردوها یا سفرهای ملی‌پوشان بوده و در کنار آن انتصاب بهروز جلالی به سمت دبیر فدراسیون پینگ‌پنگ است. جلالی از خانواده پینگ‌پنگ و آشنا و آگاه به مسائل این ورزش است.

حضور افراد باتجربه از خانواده پینگ پنگ در این ورزش سبب می‌شود راهکارهای توسعه ای پینگ‌پنگ ارائه شده و بسترسازی مناسبی برای پیشبرد اهداف متعالی صورت گیرد .

با وجود این تغییرات و برنامه‌هایی که در پیش است به اعتقاد من سرپرست فدراسیون یا رئیس آینده که بر صندلی ریاست این فدراسیون به مدت چهار سال می‌نشیند، باید برای پینگ‌پنگ ایران گام‌های اساسی‌تری بردارد.

ما در چهار سال گذشته و با حضور رئیس فدراسیون، 93 اعزام به مسابقه‌های خارجی داشتیم که آمار قابل توجهی از نظر تعداد اعزام‌هاست. اگر این تعداد مسافرت را در چهار سال گذشته تقسیم کنید، می‌بینید پینگ‌پنگ، مراودات بین‌المللی داشته، اما خروجی این سفرها چه بوده است؟

تیم‌ها و ورزشکاران ما در آسیا نتایج خوبی نمی‌گیرند و در رقابت‌های جهانی پس از دو یا سه بازی به کشور بازمی‌گردند. این نتایج نشان می‌دهد‌ فقط اعزام‌های خارج از ایران دوای درد این ورزش نیست، زیرا ما باید در رده‌های سنی برنامه‌های پایه‌ای را دنبال کنیم.

به طور مثال بیاییم بازیکنان 13 یا 14 سال را با ارزیابی توانایی‌هایشان در گروه‌های متعدد تقسیم کنیم و سپس این گروه‌ها را به خارج از ایران بفرستیم. ‌ ترتیب دادن اردوهای یک یا دو ماهه در کشورهایی مانند ژاپن یا سوئد که صاحب‌سبک هستند به پینگ‌پنگ ایران کمک زیادی می‌کند. البته این حرکت باید تا سال‌ها بعد ادامه داشته باشد.

به جای یک بازی بین‌المللی که نتیجه‌ای هم ندارد، اردوی مشترک با بازیکنان صاحب سبک دنیا در بازه زمانی مناسب، افزایش تمرین و مسابقه در رده‌های سنی، مفید است.

مجید احتشام‌زاده

ملی‌پوش سابق ایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر