jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۸۱۷۴۵۵ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۰

نزار قطری، مداح اهل‌بیت با بیان این‌که پیام سرخ حسینی تنها به روضه‌خوانی و سینه‌زنی نیست، بلکه باید از ابزارهای دیگر مانند تئاتر، انیمیشن، بازی و غیره بهره برد، این پرسش را مطرح می‌کند که چرا تاکنون موزه‌ای برای انتقال پیام کربلا ساخته نشده است؟

چرا موزه کربلا ساخته نمی‌شود

به گزارش فارس، این شاعر و مداح اهل بیت که در مراسم فراخوان بین‌المللی شعر حضرت علی‌اصغر(ع) با عنوان «ضریح گهواره» صحبت می‌کرد، با اشاره به این‌که حضرت علی‌اصغر(ع) کوچک‌ترین سرباز امام حسین(ع) است، گفت: حضرت علی اصغر(ع) با گریه توانست مظلومیت امام حسین(ع) را نشان دهد، برای این‌که بتوانیم این نهضت حسینی را به جهان برسانیم، باید یک کلید داشته باشیم که آن کلید حضرت علی‌اصغر(ع) است.

نزار قطری با تأکید بر این‌که درباره شخصیت علی اصغر(ع) هیچ اختلافی میان مذاهب اسلامی و حتی ادیان دیگر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بیان پیام سرخ حسینی تنها با روضه‌خوانی و سینه‌زنی نیست، بلکه باید از ابزارهای دیگر مانند تئاتر، بازی‌های رایانه‌ای، انیمیشن و کلیپ‌ها بهره برد.

او با اشاره به این‌که باید رسانه‌ها به میدان بیایند تا مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) را بیان کنند، ادامه داد: چرا تاکنون در جهان یک موزه به نام کربلا ساخته نشده است، چرا در ایران این کار صورت نگرفته است، در حالی که ادیان دیگر برای نشان دادن برخی وقایع و رخدادهای مهم خویش دست به تأسیس موزه زده‌اند.

در ابتدای این مراسم داوود منافی‌پور، دبیر مجمع‌ جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) با بیان این‌که امسال در بیش از 3000 نقطه و 42 کشور همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود، ابراز کرد: پیگیر ثبت جهانی یونسکو هستیم و اگر این اتفاق شکل بگیرد، سالانه 45 دقیقه زمان روضه‌خوانی حضرت علی‌اصغر(ع) در یونسکو خواهیم داشت تا به این ترتیب سند مظلومیت کربلا به جهانیان معرفی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر