jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۱۷۳۳۹ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

بخشش هفته

مادران بخشش

چهره این هفته را با احترام تقدیم می‌کنیم به مادرانی که هفته گذشته، با دلی شکسته زیر برگه رضایت‌نامه اهدای عضو را امضا کردند. مادرانی که شب قدر کنار پیکر نیمه‌جان فرزندشان احیا گرفتند و تلخ‌ترین خداحافظی را رقم زدند.

شاید دلشان از مرگ فرزند خود شکست اما با اهدای عضو اجازه ندادند مادری دیگر هم دلشکسته شود. در شب‌های قدر امسال سه بیمار که دچار مرگ مغزی شده بودند، به اتاق پیوند اعضا منتقل شده و اعضای بدن آنها به بیست بیمار اهدا شد تا فرصتی برای زندگی پیدا کنند. مادران این بیماران وقتی از مرگ مغزی فرزند خود با خبر شدند، در امتحانی سخت سربلند بیرون آمده و در شب‌های قدر در بخش مراقبت‌های ویژه کنار فرزند خود قرآن به سر گرفتند. آنها از خدای خود خواستند بیماران نیازمند پس از دریافت اعضای بدن فرزندانشان بتوانند به زندگی بدون بیماری ادامه دهند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر