jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۲۸۶۷   ۰۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۵

معاون وزیر ورزش و جوانان:

۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم، گفت: با همکاری همه دستگاه ها در زمینه های همسریابی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده برنامه ریزی شده است.

۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم

محمود گلزاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران به مناسبت هفته جوان با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت علی بن حسین(ع) افزود: براساس سرشماری سال ۹۰ حدود ۳۱ و نیم درصد جمعیت کشور جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ ساله هستند.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه با سال ۸۰ جمعیت جوان کشور کم شده است، افزود: برنامه های ما نه جوان غافلی و نه جوان هراسی است بلکه تلاش برای باور کردن جوانان و جوان باوری است.

گلزاری گفت: در بودجه سال ۹۴ در تبصره‌هایی برای مسکن جوانان و اشتغال آنان برنامه ریزی شده است.

وی افزود: پیشنهاد تفکیک سازمان جوانان از وزارت ورزش و جوانان داده شده است و معاون اول رئیس جمهور پیگیر آن است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: برای مجلس جوانان هم برنامه داریم که در سال‌های بعدی اجرایی می شود.

گلزاری از دوران جوانی به عنوان مهمترین دوران زندگی یاد کرد و گفت:‌ در نهضت پیامبر حضور جوانان برجسته بود و در پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ و پس از جنگ جوانان نقش آفرینی کردند.

وی افزود: امام(ره) جوانان را کسانی می دانستند که به ملکوت خدا نزدیکترند و رهبر انقلاب هم جوانان را سرمایه های بزرگ کشور می دانند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان ما در اعتکاف، برنامه های راهیان نور، نمازجمعه، المپیادهای علمی، ورزشی و نانو برجسته هستند.

گلزاری افزود: عمده ترین مسائل جوانان سلامت، اشتغال، آموزش، مسکن، ازدواج، تحکیم خانواده، سبک زندگی ایرانی و اسلامی آنان و افزایش مشارکت جوانان در فعالیت های اجتماعی است.

وی گفت: در حوزه سلامت با برنامه های خوب وزارت بهداشت به شاخصه های مثبت جوانان اضافه خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: تلاش می کنیم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان با شناسایی این آسیب‌ها اعم از سوءمصرف مواد، تصادفات و اضافه وزن برنامه ریزی کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها