jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۴۳۸۶ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۳

رقص عربی اولاند

ایران باید تضمین بدهد

رئیس جمهور فرانسه در آستانه سفر به عربستان گفت:تحریم‌های ایران تنها به شرط اجرای تعهدات لغو می‌شود و ایران باید نه تنها در خصوص پرونده هسته‌ای اش تضمین بدهد بلکه باید برای حل بحرانهای منطقه،نقش سازنده‌ای ایفاء کند.

ایران باید تضمین بدهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، به نوشته روزنامه الریاض چاپ عربستان ،‌ فرانسوا اولاند قبل از سفرش به عربستان در گفتگو با این روزنامه( الریاض) درباره برنامه های سفرش به عربستان گفت: در این سفر با مقامات عربستان درباره تحولات منطقه یعنی بحرانهای یمن ،سوریه ،‌عراق ، مبارزه با تروریسم و فلسطین گفتگو خواهد کرد.

وی درباره این سوال که آیا توافقنامه هسته ای که قرار است در ماه ژوئن امضاء شود برای کشورهای عربی خلیج فارس اطمینان بخش است یا نه؟ گفت: ما از علت نگرانی سران خلیج فارس در این خصوص آگاهیم. همه از خواست من در خصوص این پرونده مطلعند و لوران فابیوس وزیر امورخارجه نهایت هشدار را داده است و من امیدوارم توافق حاصل شود ولی این توافق باید استوار ، با دوام و قابلیت اجرائی داشته باشد به نحوی که مانع از گسترش تسلیحات هسته‌ای شود و امنیت منطقه را تضمین کند.

وی گفت: در لوزان توافق گام به گام ( مرحله‌ای ) صورت گرفت و همچنان تا رسیدن به توافق کامل در سی ام ژوئن باید خیلی تلاش کرد و اکنون باید برای رسیدن به این هدف، تعهدات شفاف و معینی از ایران گرفت .

اولاند افزود: تحریمهای ایران تنها به شرط اجرای این تعهدات لغو خواهد شد و بنابراین ایران باید نه تنها در خصوص پرونده هسته ای اش تضمین بدهد بلکه باید برای حل بحرانهای منطقه، نقش سازنده ای ایفاء کند و باید در این راستا ادله قابل ملاحظه ای نشان دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر