jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۹۳۵۵۸   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۰

یک پرونده یک هشدار

شوخی مرگبار در خانه مجردی

۱

پزشک بود و هیچوقت فکرش را نمی‌کرد، روزی شاهد جان دادن فرزندش از شدت جراحات ناشی از سوختگی در بیمارستان باشد. اول شهریور 91 بود که بیماری چهل ساله به نام هومن به علت سوختگی در بیمارستان بستری شد و پنج روز بعد فوت کرد. پدرش در شکایتی اعلام کرد که دوستان پسرش در خانه مجردی‌اش او را داخل حمام برده و با بنزین آتش زده‌اند.

شوخی مرگبار در خانه مجردی

هومن که خانه مجردی داشت، هر روز مهمانی می‌گرفت و دوستانش را دعوت می‌کرد، اما مهمانی آن شب با دیگر مهمانی‌ها فرق داشت. نگهبان ساختمان ورود دوستان هومن را در دفتر ثبت کرد و شاهد بود ساعتی بعد دوستان او با عجله از آسانسور خارج و ساختمان را ترک کرده‌اند.

تحقیقات برای شناسایی افراد حاضر در مهمانی مرگبار آغاز شد و در نتیجه ماموران به باربد نوزده ساله رسیدند و او را دستگیر کردند.

متهم جوان که شوکه بود در مورد آشنایی‌اش با هومن و اتفاقات آن شب مدعی بود، چند هفته‌ای بیشتر نیست که با هومن آشنا شدم و چون از همه کوچک‌تر بودم مرا داخل برنامه‌هایشان راه نمی‌دادند، همه در خانه هومن جمع می‌شدند و او مواد مخدر در اختیارشان می‌گذاشت و من هم برای اولین بار در آنجا مواد مصرف کردم. شب حادثه هم من به خانه هومن رفتم و برای اولین بار هومن شروع به فحاشی به من کرد و هرچه دم دستش بود سمت من پرتاب می‌کرد، آنجا فهمیدم که با دو دوست دیگرمان به نام‌های امیر و مسعود دعوایش شده است. چند دقیقه بعد با آمدن چند نفر دیگر از بچه‌ها هومن آرام شد و بعد هم امید و سعید آمدند و کلی بحث کردند و هومن به دستشویی رفت و مسعود به من اشاره کرد که می‌خواهی هومن را بترسانی؟ کمد را نشانم داد و من فکر کردم شاید چوبی داخل آن قرار داده اما دیدم بنزین است.

فکر نمی‌کردم هومن در حال کشیدن مواد است، فندک توی دستش بود در دستشویی را باز کردیم و بنزین را روی او ریختم، بار اول بنزین روی فندک نریخت، هومن بلند شد و مسعود دوباره دست مرا فشار داد و بقیه بنزین روی شعله فندک ریخت و آتش گرفت. امیر و مسعود که از من بزرگ‌تر بودند فرار کردند و من هم ترسیدم و فرار کردم و وقتی به نگهبانی رسیدم به نگهبان ساختمان گفتم به اورژانس زنگ بزنید هومن آتش گرفته است.هومن کاسب بود. بار اول که به خانه‌اش می‌رفتی خیلی خوب برخورد می‌کرد و مواد در اختیارت قرار می‌داد و بعد که معتاد می‌شدی شرایط عوض می‌شد. من برای اولین بار با تعارف هومن شیشه مصرف کردم. خانواده هومن از او می‌ترسیدند و ماهانه مبلغی را به حسابش واریز می‌کردند تا با خودش روبه‌رو نشوند.

هشدار

زندگی مجردی مدت طولانی است که در میان جوانان تهرانی طرفداران زیادی پیدا کرده است. فاصله گرفتن از کانون امن خانواده و کمرنگ شدن نظارت والدین بر اعمال و رفتار فرزندان و بی‌خبری از حلقه‌های آشنایی فرزند و جمع‌های دوستانه‌ای که در آن شرکت می‌کند، از عوارض این سبک زندگی است. متاسفانه در این میان، افرادی سودجو چون هومن منازل خود را به مکانی امن برای استعمال مواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی تبدیل کرده‌اند و با باز کردن پای افراد کم سن و سال به این مکان‌ها اقدام به آلوده کردن آنان و افزایش شمار مشتریان خود می‌کنند و به دلیل نبود نظارت جدی بر این‌گونه مراکز و بی‌توجهی شهروندان نسبت به وجود چنین مکان‌هایی در مجتمع‌های مسکونی، زمانی زنگ خطر به صدا درمی‌آید که جرائم غیر قابل جبران رخ داده باشد.

ستوان‌ یکم سمانه مهربانی، مسئول مرکز مشاوره و مددکاری پلیس آگاهی تهران

تپش (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ویدا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۳
۴۰ ساله كه جوان حساب نمیشه ....
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر