jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۸۱۱۳۱   ۲۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت:، احیای تالاب‌ها در سطح ملی و استانی در دستور کار قرار گرفته و چنانچه اعتباراتی تخصیص یابد تالاب پلدختر احیا می‌شود.

به ‌گزارش ایلنا، مهرداد فتحی بیرانوند درباره آسیب‌رسانی معادن به محیط زیست، افزود: حوزه فعالیت معادن در دو منطقه حفاظت شده و آزاد تعریف شده است.

وی با اشاره به این‌ که فعالیت در مناطق حفاظت شده ممنوع است و در مناطق آزاد باید از محیط زیست استعلام گرفته شود، گفت: پیشنهاد شد صاحبان معادنی که مجوز فعالیت در مناطق حفاظت‌شده را دارند معادن خود را با معادن خارج از مناطق حفاظت شده جایگزین کنند.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: پاسگاه تالاب پلدختر در حال احداث است و احیا تالاب‌های دورود و بروجرد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان این‌ که دریاچه گهر یک سرمایه ملی قلمداد می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به این ‌که دریاچه گهر ظرفیت محدودی در زمینه ورود گردشگر دارد، سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه احداث جاده به منظور دسترسی به این دریاچه مخالف است.

وی با اشاره به برنامه‌های انجام شده این سازمان در ایام نوروز، عنوان کرد: در مناطق طبیعی تحت مدیریت محیط زیست کشیک‌ها و گشت‌های کنترلی شبانه‌روزی چه در مناطق حفاظت شده و چه در مناطق دیگر مستقر می‌شوند.در سال‌های اخیر تالاب‌های بسیاری به دلیل خشکسالی و کم‌آبی خشک شده است که خشکی این تالاب‌ها یکی از عوامل بروز ریزگردهاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر