2 انفجار تروریستی در بغداد

در دو انفجار تروریستی در بغداد روز گذشته دست‌کم 23 نفر جان خود را از دست‌دادند. به گزارش فارس، انفجار یک بمب مقابل یک رستوران در منطقه «بغداد الجدیده» در شرق پایتخت عراق دست‌کم 13 کشته برجای گذاشت.
کد خبر: ۷۶۸۲۳۳

پایگاه خبری شبکه العربیه نوشت این انفجار مقابل یک رستوران در نزدیکی سینمای «البیضاء» در شرق بغداد روی داد که بر اثر آن، 13 نفر جان خود را از دست دادند و 41 نفر زخمی شدند. پایگاه خبری «السومریه نیوز» شمار اولیه قربانیان را چهار کشته و 14 زخمی اعلام کرده بود. یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای امنیتی بلافاصله در محل حاضر شدند و زخمی‌ها به بیمارستان و کشته‌ها به پزشکی قانونی انتقال یافتند. هنوز چیزی از این انفجار نگذشته بود که انفجار دیگری در بازار عربی در مرکز بغداد روی داد و چند قربانی برجای گذاشت. شبکه العربیه شمار قربانیان انفجار دوم را 11 کشته و مجموع دو انفجار را 34 کشته اعلام کرد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

این انفجارها درحالی رخ می‌دهد که مبارزه دولت عراق به همراه ائتلاف بین‌المللی علیه نیروهای داعش همچنان ادامه دارد. روز گذشته یک مقام آمریکایی عالی‌رتبه اعلام کرد امارات حملات هوایی خود علیه گروه داعش در عراق و سوریه را از سر می‌گیرد. در پی زنده سوزاندن معاذ الکساسبه، خلبان اردنی اسیر در بند داعش،‌ امارات همکاری خود را با ائتلاف ضد داعش به حالت تعلیق درآورده بود.

در یک خبر دیگر اعلام شد ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش به همراه تعدادی از نیروهای طراز اول این گروه از سوریه به عراق آمده‌اند. یک منبع محلی در استان نینوای عراق در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی السومریه نیوز اعلام کرد: اطلاعات دقیقی در دست است که نشان می‌دهد ابوبکر البغدادی در پی ادامه ضربات هوایی علیه تکفیری‌ها در شهر رقه سوریه، از این شهر به استان نینوا آمده است و شماری از سرکرده‌های طراز اول تکفیری با تابعیت‌های عراقی و عربی نیز به همراه او وارد نینوا شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها