خوشحالیم که گاهی برای حرف ما هم تره خرد می‌کنند. با شما نبودم!... مدت‌ها پیش، زمانی که صحبت از توزیع بسته‌های حمایتی دولت در قالب معروف «سبدکالا» شد و در خیلی از فروشگاه‌ها شلوغ بازی شد، به نحوی که خود مسئولان دولت هم از این حواشی قضیه ناراحت شدند؛ پیشنهاد خوب و ارزنده‌ای را در کمال بی ریایی و بی ادعایی و بدون هیچ چشمداشت خاصی، همین‌طور مفت و مجانی، ارائه دادیم.
کد خبر: ۷۶۶۶۰۳
کارت سوخت غذایی

پیشنهاد ما چی بود؟ این بود که اگر بشود به جای سبدکالا و کمک‌های جنسی مثل برنج و مرغ و تخم‌مرغ و امثالهم، پولش را به صورت یک کارت هدیه به ملت تقدیم کنند.

بنابراین چنان که در صدر این مقال به آن اشارت رفت، خوشحالیم که بتازگی از زبان آقای علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مملکت، شنیدیم که گفتند: «کارت‌های ویژه بسته سوم امنیت غذایی در هفته آینده شارژ و اعلام عمومی خواهد شد. بسته چهارم نیز شب عید نوروز، تقدیم خواهد شد.» (کماکان به نقل از جراید)

بسته پیشنهادی: هرچند که سابق بر این، بهترین پیشنهاد را داده‌ایم و متشکریم که سبد کالا به شکل کارت کالا درآمد(البته اگر همان باشد و درست حدس زده باشیم که همان است!)؛ در عین حال چون مسئولان محترم و حرف گوش کن، بی هیچ‌گونه تکبری، به پیشنهاد ما جنبه عملیاتی و اجرایی بخشیدند؛ سر ذوق آمدیم که یک چند تا پیشنهاد تکمیلی هم بر آن اضافه کنیم:

1- انتقال کارت به کارت: تمهیداتی فراهم آید و یک طوری این کارت‌ها از حیث نرم‌افزاری ساخته و پرداخته شود که امکان کارت به کارت کردن اجناس هم با آن میسر باشد. آمدیم و بالفرض، من به مرغ بیشتر از تخم‌مرغ نیاز دارم و فرض بفرمایید فلان آشنای ما برعکس این حالت ما، به تخم‌مرغ بیشتر از مرغ محتاج باشد.

2- امکان کارت کشیدن: از آنجا که در روزگار کنونی، نمی‌شود خیلی عین صدسال پیش رفتار کرد و شرایط اقتصادی عوض شده است و از آنجاتر که الان به گفته دولت، حدود ده میلیون نفر کارت ویژه بسته امنیت غذایی دارند؛ پس دیگر باید رودربایستی‌ها را کنار گذاشت. هرکس مهمان شخص دیگری می‌شود، اگر قصد ماندن برای شام یا ناهار را داشت؛ در حضور صاحبخانه، کارت بکشد. مقداری از برنج و مرغش را به کارت میزبان منتقل کند. این طوری به طرفین سخت نمی‌گذرد و راحت‌تر به سراغ همدیگر می‌روند. این رفتار، سابقه داشته است. راه خیلی دور و درازی هم نمی‌رویم. همین حدود پنجاه سال پیش، فروغ شاعر، آشکارا گفت: «اگر به خانه من آمدی‌/ ‌برای من ای مهربان چراغ بیار‌/‌ و یک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم...». آدم، بی تعارف، این‌جوری بیشتر احساس راحتی و خوشبختی می‌کند، حتی با شما!

رضا رفیع

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها