jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۶۲۶۷۴ ۰۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۲

محمد جواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه ایران و آمریکا جمعه شب در شهر داووس سوئیس با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

ظریف و کری در داووس دیدار کردند

به گزارش ایرنا، این دیدار که از دقایقی پیش در حاشیه اجلاس داووس آغاز شده ، پنجمین دیدار و رایزنی ظریف و کری در روزهای اخیر است.


وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه به منظور شرکت در چهل و پنجمین اجلاس مجمع جهانی اقتصادی داووس به سوئیس سفر کرد که این دیدار در حاشیه این اجلاس و در محل برگزاری کنفرانس های داووس انجام شده است.

کری و ظریف 24 دی ماه نیز در شهر ژنو سوئیس به منظور سرعت بخشیدن به مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 سه بار با یکدیگر رایزنی کردند و دستور کاری را برای معاونان و کارشناسان خود به منظور حل و فصل اختلافات عمده باقی مانده از جمله بر سر حجم غنی سازی اورانیوم ایران، جدول زمان بندی لغو تحریم ها علیه ایران و مدت زمان توافق جامع هسته ای تعیین کردند.

ظریف 26 دی ماه یعنی جمعه گذشته نیز در پاریس پایتخت فرانسه، برای چهارمین بار در سال جدید میلادی با کری دیدار و گفت و گو کرد.

همزمان با دیدار ظریف و کری در داووس، معاونان طرفین نیز از صبح امروز (جمعه) مذاکرات خود را در دیگر شهر سوئیس ، یعنی زوریخ آغاز کرده اند که معاونان وزرای خارجه ایران تاکنون 5 ساعت با یکدیگر مذاکره کرده اند.

همزمان کارشناسان ایران و آمریکا نیز به ریاست حمید بعیدی نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان و جیم تیمبی با یکدیگر دیدار و گفت و گو کرده اند. گفت و گوهای زوریخ تا فردا ادامه خواهد داشت.

شرکت در مراسم ترحیم ملک عبدالله

ظریف قرار است صبح شنبه به وقت محلی از سوئیس برای شرکت در مراسم ترحیم ملک عبدالله پادشاه عربستان که صبح امروز (جمعه) در سن 90 سالگی درگذشت، به ریاض سفر کند.

پیکر پادشاه عربستان امروز تشییع و تدفین شد و فردا پس از نماز مغرب مراسم ترحیم وی با حضور مقامات خارجی در عربستان در دیوان ملک این کشور برگزار می شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر