jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۵۱۱۷۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۳

اخاذی از مردان در شبکه های اجتماعی

دختری که پسر بود

ماموران پلیس فتا استان خراسان رضوی، پسر نوجوانی که با عنوان «دختر» در شبکه های اجتماعی اخاذی می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

دختری که پسر بود

سرهنگ محسن عرفانیان، رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: کارشناسان پلیس فتا با ارایه گزارشی مبنی بر کلاهبرداری شش میلیون ریالی در فضای مجازی، بررسی این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: شاکی این پرونده که عضو شبکه های اجتماعی بود در این شبکه با خانمی جوان آشنا شده و پس از مدتی از این آشنایی، این دختر با عنوان اینکه مشکل مالی دارد از وی درخواست کمک کرده، شاکی نیز به این خانم، مبلغ شش میلیون ریال کمک کرد اما پس از آن دیگر اثری از وی پیدا نشد.

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: با رصد اطلاعاتی دیجیتال و پیگیری های مخابراتی، کارشناسان پلیس فتا در اقدامی غافلگیرانه، پسر نوجوانی را دستگیر کرده و وی را برای تحقیقات بیشتر به پلیس فتا منتقل کردند.

وی افزود: متهم در بازجویی های اولیه ضمن ندامت از جرم خود اعتراف کرد که با ایجاد هویت جعلی و با عنوان دختر در شبکه های اجتماعی، با مردان دوست شده و با درخواست شارژ یا مبالغی پول، از آن ها اخاذی می کرده است.

سرهنگ عرفانیان گفت: پرونده متهم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا منتقل شد. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها