jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۵۱۱۷۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۳

اخاذی از مردان در شبکه های اجتماعی

دختری که پسر بود

ماموران پلیس فتا استان خراسان رضوی، پسر نوجوانی که با عنوان «دختر» در شبکه های اجتماعی اخاذی می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

دختری که پسر بود

سرهنگ محسن عرفانیان، رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: کارشناسان پلیس فتا با ارایه گزارشی مبنی بر کلاهبرداری شش میلیون ریالی در فضای مجازی، بررسی این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: شاکی این پرونده که عضو شبکه های اجتماعی بود در این شبکه با خانمی جوان آشنا شده و پس از مدتی از این آشنایی، این دختر با عنوان اینکه مشکل مالی دارد از وی درخواست کمک کرده، شاکی نیز به این خانم، مبلغ شش میلیون ریال کمک کرد اما پس از آن دیگر اثری از وی پیدا نشد.

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی گفت: با رصد اطلاعاتی دیجیتال و پیگیری های مخابراتی، کارشناسان پلیس فتا در اقدامی غافلگیرانه، پسر نوجوانی را دستگیر کرده و وی را برای تحقیقات بیشتر به پلیس فتا منتقل کردند.

وی افزود: متهم در بازجویی های اولیه ضمن ندامت از جرم خود اعتراف کرد که با ایجاد هویت جعلی و با عنوان دختر در شبکه های اجتماعی، با مردان دوست شده و با درخواست شارژ یا مبالغی پول، از آن ها اخاذی می کرده است.

سرهنگ عرفانیان گفت: پرونده متهم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا منتقل شد. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر