jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۹۳۴۳   ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

در حالی که برخی مسائل مانند شائبه آلوده بودن آب شرب در برخی مناطق تهران، گرایش مردم را به مصرف آب بسته‌بندی افزایش داده است، آب معدنی در بازار کمیاب شده و عمده آب‌های بسته‌بندی عرضه شده در بازار از نوع آب آشامیدنی است.

به گزارش فارس، این روزها اگر کسی قصد خرید یک بطری آب معدنی را داشته باشد، بسختی می‌تواند به آن دست یابد و تقریباً همه آب‌های بسته‌بندی عرضه شده در بازار آب آشامیدنی است. درواقع این آب‌ها، آب تصفیه‌شده شهری است که گفته می‌شود تنها برخی املاح مزاحم آن جدا شده است.

در عین حال، برخی بسته‌های آب عرضه شده در بازار نیز طوری طراحی شده که در نگاه نخست کمتر کسی متوجه معدنی نبودن آنها می‌شود و بسیاری افراد آن را به عنوان آب معدنی خریداری می‌کنند.

آب آشامیدنی در حالی جای آب معدنی را در بازار گرفته که هزینه تولید آب آشامیدنی کمتر از آب معدنی است. به این ترتیب شرکت‌های تولید کننده آب بسته‌بندی شده، فعالیت خود را بر عرضه آب آشامیدنی به جای آب معدنی متمرکز کرده و در مقابل، آب معدنی تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند.

به گفته محمد فروهر، دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران، صادرات آب معدنی طی سه سال گذشته روندی صعودی داشته و این رقم از پنج میلیون دلار در سال 91 به هفت میلیون دلار در سال گذشته رسید و طی 9 ماهه امسال نیز هفت میلیون دلار آب معدنی از کشور صادر شده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به ده میلیون دلار برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر