jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۸۸۳۴   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

پس از گذشت بیش از یک سال از ورود نسل سوم اینترنت تلفن‌همراه به ایران، این بار نسل چهارم این فناوری برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد.

این فناوری ارتباطی که اکنون آخرین فناوری قابل استفاده در ۷۳ شهر کشور است و با نام 4G‌/‌LTE شناخته می‌شود، از این به بعد به کاربران ایرانی اجازه می‌دهد با استفاده از اینترنتی با پهنای باند بالا از اینترنت تلفن‌همراهشان استفاده کنند. این فناوری که توسط اپراتور دوم تلفن‌همراه ایران یعنی ایرانسل بهره‌برداری شده، هنوز تمام مناطق ایران و تهران را پشتیبانی نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد سطح دسترسی این فناوری بیشتر از قبل شود. 4G‌/‌LTE علاوه بر این‌که با بالا بردن کیفیت ارتباطات و دسترسی به اینترنت پرسرعت همراه، کاربران را در استفاده بهتر از برنامه‌های کاربردی و ارتباطی یاری می‌کند، می‌تواند بستر خوبی برای کسب‌وکارهای اینترنتی و ارتقای سطح کیفیت نرم‌افزارهای بومی در ایران شود. بنابر آزمایش‌های انجام شده نسل چهارم اینترنت در ایران در شرایط متعادل سرعتی برابر با ده تا ۱۷ مگابایت در ثانیه دارد که نزدیک به استانداردهای جهانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر