jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۷۰۴۶   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از دستگیری گدای میلیونر در پایانه مسافربری سنندج خبر داد.

آرش رخزادی در این باره اظهار کرد: ماموران خدمات شهری شهرداری سنندج، هنگام گشتزنی در پایانه مسافربری این شهر به گدای پنجاه و نه ساله‌ای برخورده و او را برای بررسی وضع به مجتمع جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان منتقل کردند.

وی ادامه داد: این فرد دارای سه عدد کارت عابر بانک بوده که موجودی یکی از آنها بیش از 51 میلیون تومان بود. معاون خدمات شهری شهرداری سنندج، از معرفی این فرد متخلف به مراجع قضایی در چند روز آینده خبر داد و افزود: این متکدی ساکن سنندج نبوده و از یکی از شهرستان‌های استان برای تکدیگری به سنندج آمده بود./ ایسنا

کشف اشیای عتیقه قلابی از باند بین‌المللی

بررسی تخصصی کارشناسان اداره میراث فرهنگی روی 23 قلم اشیای قدیمی که از اعضای یک باند بین‌المللی کشف شده بود، نشان داد این اقلام بدلی بوده و از روی نمونه اصلی ساخته شده است.

اعضای این باند که شش نفر بودند بیست و یکم آبان امسال از سوی یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دستگیر شدند و در بازجویی اعتراف کرده بودند اینترنتی این اقلام را به افراد مختلف حتی افرادی که ساکن خارج از کشور بودند، فروخته و با این ترفند توانسته‌اند مبالغی کلان کلاهبرداری کنند.

در حالی که تحقیقات از متهمان ادامه داشت، 23 قطعه شیء که متهمان ادعا می‌کردند اصالت تاریخی دارد از مخفیگاه آنها کشف شد و در اختیار کارشناسان اداره میراث فرهنگی قرار گرفت که آنها روز گذشته پس از بررسی‌های تخصصی روی این اقلام اعلام کردند، تمام آنها تقلبی بوده و با مهارت از روی اصل آثار کپی‌برداری و ساخته شده‌اند. ‌/ ‌ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر