jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۳۶۶۶۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۱

رییس پلیس فتا 'سیستان و بلوچستان' از دستگیری فردی که با ورود به ایمیل شخصی یکی از دوستان خود به اطلاعات شخصی وی دسترسی و از این طریق اقدام به اخاذی می کرد خبر داد.

اخاذی با ورود به ایمیل شخصی

به گزارش جام جم کلیک به نقل از ایرنا: به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ، سرهنگ دوم 'سیدمحمدحسینی پور' افزود: فردی به این پلیس مراجعه و طی ارائه شکایت اظهار داشت ایمیل وی هک شده و فردی با نفوذ در آن به اطلاعات شخصی و مهم وی دسترسی پیدا کرده است که در طی آن پرونده تشکیل و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات تخصصی کارشناسان در فضای سایبر ،فرد مورد نظر شناسایی و به این پلیس احضار شد و در این تحقیقات به سوء استفاده از اعتماد دوستش اعتراف کرد.

حسینی پور افزود: این متهم در تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا در بیان چگونگی نفوذ خود گفت که به صورت اتفاقی شماره قابل حدسی از شاکی را وارد کرده و بلافاصله وارد ایمیل وی شده و اقدام به سرقت اطلاعات شخصی و اخاذی از وی کرده است.

رییس پلیس فتا سیستان و بلوچستان توصیه کرد: کاربران فضای مجازی از انتخاب کلمات عبور قابل حدس مانند شماره ملی، تاریخ تولد خودداری کنند که در این خصوص می توانند از نرم افزارهای ایجاد پسورد با ایمنی بسیار بالا استفاده کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر