jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۵۳۳۱   ۱۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۴

شرکت‌های آرایشی و بهداشتی برای معرفی محصولات و دستاوردهای خود به هر شیوه‌ای متوسل ‌می شوند تا مشتریان و مردم را به خرید مجاب کنند. تبلیغ محصول خود موضوعی است که این شرکت‌ها بر آن تاکید داشته و ممکن است در این راه اشتباهات فاحشی نیز مرتکب شوند.

سوتی یک شرکت آرایشی و بهداشتی

حال یکی از همین اشتباه‌های فاحش برای یکی از شرکت‌های ترکیه‌ای رخ داده است. این شرکت قصد داشته محصول خود برای حفظ موی آقایان را تبلیغ کند و در این راه از یک عکس بسیار مشهور استفاده کرده است.

به گزارش دیلی‌میل، عکس مورد اشاره مربوط به خالد شیخ محمد ، طراح و مغز متفکر حملات 11 سپتامبر در سال 2001 است.

پس از دستگیری وی و انتقالش به گوانتانامو، تصویری از او در رسانه‌ها منتشر شد که موهایی ژولیده داشت و یک زیرپوش سفید پوشیده بود.

حال مدیران این شرکت از این عکس معروف استفاده کرده و در زیر آن این پیام را برای مشتریان‌شان نوشتند: «حتی اگر موهایتان به این شکل است، به هیچ وجه غصه نخورید، زیرا با استفاده از محصول ما موهای تمیز و مرتب خواهید داشت.»

پس از پخش این آگهی و انتشار عکس معروف خالد شیخ محمد، موجی از واکنش‌های مختلف نسبت به این مساله بیان شد.

مدیران این شبکه با اعلام این‌که نمی‌دانستند صاحب عکس چنین فردی است، از مردم عذرخواهی کردند. آنها گفتند هدف از این عکس فقط تبلیغ روی موی او بوده و نه یک فرد تروریست.

خالد که این روزها در گوانتانامو در انتظار حکم نهایی‌اش است، هیچگاه تصور نمی‌کرد روزی به عنوان مدل یک تبلیغ مورد استفاده قرار بگیرد.

حسین خلیلی - گروه بین‌الملل

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر