jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۳۴۹۳۵   ۱۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۶

جام جم ورزشی: با حکم فدراسیون بین المللی بسکتبال(فیبا) باشگاه از ذوب آهن از تیم داری در بسکتبال محروم شد.

بسکتبال ذوب آهن معلق شد

علت این امر بدهی های سنگین باشگاه ذوب آهن است.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره وضعیت تیم بسکتبال این باشگاه اظهار کرد: زمانی که کارمان را در باشگاه آغاز کردیم بدهی چهار میلیارد و 900 میلیون تومانی بسکتبال پیش روی ما قرار داشت که توافق انجام دادیم این بدهی را به صورت اقساط پرداخت کنیم و دوستان و بازیکنان نیز از گرفتن تاخیر پول خود چشم پوشی کردند. بدهی ما اندک اندک پرداخت شد و 326 میلیون مانده بود و تلقی می‌کردیم که ما می‌توانیم در این فصل تیم داری کنیم.

آذری افزود: می‌خواستیم در لیگ تیم بدهیم که ماجرای لورن وودز ایجاد شد و او با شکایت از ذوب آهن خواهان گرفتن طلب 450 میلیون تومانی‌اش شد. فدراسیون جهانی نیز این بدهی باشگاه را تایید کرد و ما محکوم به پرداخت شدیم و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود نمی‌توانیم تیم داری کنیم و حضور ما در بسکتبال از طرف فدراسیون جهانی ممنوع است. ما اجازه هیچ نقل و انتقالاتی در بسکتبال نداریم تا پول او را بدهیم.

او همچنین به ایسنا گفت: با این شرایط باشگاه ذوب آهن که همیشه اعتبارش را از انجام تعهداتش به دست آورده است، تصمیم گرفت دوباره در این فصل برای تیمداری هزینه ایجاد نکند و ابتدا بدهی هایش را پرداخت کند. تصمیم گرفتیم تا ابتدا بدهی‌ها را پرداخت کنیم و پس از انجام تعهد کارمان را دوباره آغاز کنیم.

آذری در پاسخ به این سوال که بدهی وودز چه زمانی پرداخت می‌شود ؟ بیان کرد: قرار است به حساب وکیل او پولی پرداخت شود و سپس وکیل وودز اعلام کند که ما به طور قسطی بدهی را پرداخت کنیم یا این که باید یک جا پول لورن را بدهیم. درباره دیگر بازیکنان هم در چند روز آینده چکی به وکیل آنها می‌دهیم که قسط دیگری از پول آنها محسوب می‌شود. با همین شرایط است که تصمیم گرفتیم امسال تیم داری انجام نشود تا بدهی‌مان پرداخت شود.

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها