غریو شادی خیابان های عین العرب را پر کرد

کوبانی آزاد شد

منابع رسانه‌ای خبر دادند که شبه نظامیان داعشی از شهر کوبانی (عین‌العرب) خارج شده‌اند و به روستاهای اطراف این شهر عقب نشینی کرده‌اند، این در حالی است که طی دو روز اخیر و با تشدید درگیری های شیرزنان و مردان مقاوم کوبانی در کنار پوشش آتش هوایی، نیروهای گروه تروریستی داعش از بسیاری نقاط این شهر عقب نشینی کرده بودند و تنها دو نقطه باقی مانده در دست این گروه بود.
کد خبر: ۷۲۸۴۴۴
کوبانی آزاد شد

تلویزیون المیادین لحظاتی پیش از قول مسئولان کرد خبر داد که شبه نظامیان داعشی از شهر کوبانی (عین العرب) خارج شده‌اند و به روستاهای اطراف این شهر عقب نشینی کرده‌اند.

بنابراین گزارش، نیروهای کرد توانسته‌اند پس از درگیری‌های شدید با نیروهای داعش بر بخش‌های زیادی از شهر کوبانی دوباره مسلط شوند.

کردها در کوبانی تصاویر متعددی از اجساد شبه نظامیان داعشی را در این شهر منتشر کردند و شبکه المیادین هم تصاویری از کارناوال شادی در خیابان‌های عین العرب پخش کرد.

در همین زمینه «ولات درویش» از مقامات ارشد در کوبانی به المیادین گفت: درگیری در محورهای سه گانه اگنون به خارج از کوبانی انتقال یافته است و تلاش داعش برای کنترل این شهر ناکام ماند.

درویش با اشاره به اینکه داعشی‌ها پس از ناتوانی در ورود به شهر حالا اقدام به حملات خمپاره‌ای به شهر می‌کنند، تصریح کرد که در 5 روز گذشته موازنه قوا تغییر کرد و نیروهای کرد از حالت دفاعی به حالت تهاجمی تغییر راهبرد دادند.

شهر کوبانی از یکماه قبل هدف حملات داعش قرار گرفت که با مقاومت نیروهای کرد، تلاش داعش برای سیطره بر شهر ناکام ماند.(فارس)

برچسب ها: کوبانی آزاد داعش
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
بهنام
United States
۲۲:۵۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
كوبانی، سراغاز فصلی جدید در مبارزه. كوبانی یعنی اسطوره مقاومت. كوبانی یعنی روسیاهی برای سرسپردگان غربی
وطن دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۲۶ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
الحمدولله رب العالمین لك الحمد و لك الشكر كه كوبانی ازاد شد. اردوغان نمك نشناس رسوا شد.مرگ بر ابوبكر البغدادی .مرگ بر اردوغان خائن. مرگ بر ال سعود..زنده باد اسلام .زنده باد رهبركبیر ایران .زنده باد سردار سلیمانی زنده بادشیرزنان كرد كوبانی..مرگ بر اردوغان منافقققققققققق
فدایان رهبر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۲۶ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
مرك بر وهابی وسلفی كافر درود بر شیعه ورهبر ایران فرزند زهرا
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۲۶ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
زنده باد كوبانی .... زنده باد غیرت كردی.... افرین به شما مردان و شیر زنان كه با دست خالی با تكیه بر خداوند و عزم و اراده پولادین در مقابل متحدان تا دندان مسلح نظام سلطه و در راس انان اردوغان خائن .. برای دفاع از شرف و خاك و ناموستان مقاومت نمودید... تاریخ كوبانی را خواهد ستود... مولا پشت و پناهتان
محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۲۷ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
مرگ بر اردوغان مرگ بر آل سعود مرگ بر عربستانی های شكم پرور بی غیرت
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۲۸ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
خدا كنه درست باشه چون اخبار یكشنبه شب ٢٧ مهر میگفت هنوز ٤٠ درصد دست داعش هست

نیازمندی ها