jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۱۵۱۹۸   ۱۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۶

کلاه راگبی جدید شرکت آمریکایی «گروه ورزشی ریدل» تحت فشار بالا مچاله نمی‌شود زیرا دارای پنل‌های پلاستیکی لولایی است که در قسمت جلو و نزدیک بخش فوقانی آن قرار دارند.

کلاهی که مچاله نمی شود + عکس

در برخوردهای سر بازیکن با دیگر بازیکنان یا زمین، این پنل در جذب ضربه نقش مهمی ایفا می‌کند.

همچنین نقاب چهره ساخته‌شده از فولاد ضدزنگ کلاه «SpeedFlex»، بخشی از ضربه را با استفاده از طراحی انعطاف‌پذیرش می‌گیرد و در چهار نقطه مختلف به هر یک از طرف‌های صورت متصل می‌شود.

این آرایه، امکان توزیع مناسب ضربه در سراسر کلاه را به جای متمرکز کردن آن در نزدیک پیشانی بازیکن می‌دهد.

می‌توان نقاب را به سرعت برداشت و در صورت نیاز آن را دوباره به صورت متصل کرد. این کار فقط از طریق فشاردادن چهار نقطه اتصالی به صورت امکان‌پذیر است.

سامانه ابداعی را می‌توان به «سیستم واکنش ضربه InSite» مجهز کرد. این سیستم شامل حسگرهایی در پوشش کلاه است که ضربات سنگین وارده به سر بازیکن را شناسایی می‌کند و به صورت بی‌سیم کادر پزشکی را در جریان می‌گذارد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها