jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۵۸۳۲ ۲۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

از دور از نزدیک

رام کردن حشره خطرناک

زنبور سرخ ژاپنی یکی از خطرناک‌ترین حشرات در کل جهان است. نیش این حشره به​قدری مهلک و کشنده است که هرساله در فصل تابستان جان نزدیک به 40 نفر را در ژاپن می‌گیرد.

با این اوصاف و شرایط به نظر می‌رسد ادعای یک شهروند ژاپنی در رام کردن و نگهداری یک نمونه از این حشره بسیار غیرقابل باور باشد، اما این فرد ژاپنی عکس‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که یک نخ کوتاهی را به یکی از این زنبورها بسته و از آن نگهداری می‌کند. خودش ادعا می‌کند با یک تور ساده موفق شده این زنبور را گرفته و سپس زهر نیش آن را خالی کند. او برای اثبات این ادعای خود، چند عکس از این زنبور را در حالت‌های مختلف روی دست و دیگر وسایلش منتشر کرده است./ Oddity central

نقاشی‌های یک بیمار آلزایمری در گذر زمان

پزشکان در سال 1995 به ویلیام اوتر موهلن اطلاع دادند که وی به بیماری آلزایمر مبتلاست و در گذر زمان این بیماری رو به وخامت می‌گذارد. با اطلاع از این موضوع، او تصمیم می‌گیرد از زمان و حافظه محدود خود استفاده کند.

او با هنر نقاشی کشیدن سعی می‌کند تا خود و بیماری‌اش را بهتر بشناسد. او در همان سال شروع به کشیدن تصویری از صورت خود می‌کند. ویلیام پنج سال این کار را انجام می‌دهد تا متوجه شود در گذر زمان چگونه نقاشی کشیدن را فراموش می‌کند. وقتی به عکس کشیده شده از سوی او در سال 2000 نگاه می‌کنیم، بیشتر با تصویری انتزاعی روبه‌رو هستیم و همین امر بیماری ویلیام را نشان می‌دهد./ Oddity central

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر