jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۵۸۳۲ ۲۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

از دور از نزدیک

رام کردن حشره خطرناک

زنبور سرخ ژاپنی یکی از خطرناک‌ترین حشرات در کل جهان است. نیش این حشره به​قدری مهلک و کشنده است که هرساله در فصل تابستان جان نزدیک به 40 نفر را در ژاپن می‌گیرد.

با این اوصاف و شرایط به نظر می‌رسد ادعای یک شهروند ژاپنی در رام کردن و نگهداری یک نمونه از این حشره بسیار غیرقابل باور باشد، اما این فرد ژاپنی عکس‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که یک نخ کوتاهی را به یکی از این زنبورها بسته و از آن نگهداری می‌کند. خودش ادعا می‌کند با یک تور ساده موفق شده این زنبور را گرفته و سپس زهر نیش آن را خالی کند. او برای اثبات این ادعای خود، چند عکس از این زنبور را در حالت‌های مختلف روی دست و دیگر وسایلش منتشر کرده است./ Oddity central

نقاشی‌های یک بیمار آلزایمری در گذر زمان

پزشکان در سال 1995 به ویلیام اوتر موهلن اطلاع دادند که وی به بیماری آلزایمر مبتلاست و در گذر زمان این بیماری رو به وخامت می‌گذارد. با اطلاع از این موضوع، او تصمیم می‌گیرد از زمان و حافظه محدود خود استفاده کند.

او با هنر نقاشی کشیدن سعی می‌کند تا خود و بیماری‌اش را بهتر بشناسد. او در همان سال شروع به کشیدن تصویری از صورت خود می‌کند. ویلیام پنج سال این کار را انجام می‌دهد تا متوجه شود در گذر زمان چگونه نقاشی کشیدن را فراموش می‌کند. وقتی به عکس کشیده شده از سوی او در سال 2000 نگاه می‌کنیم، بیشتر با تصویری انتزاعی روبه‌رو هستیم و همین امر بیماری ویلیام را نشان می‌دهد./ Oddity central

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر