jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۸۸۸۲۵   ۰۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۱

کمک به ایران برای مبارزه با مواد مخدر ناچیز است

امحاء 50 تن موارد مخدر

وزیر کشور با بیان این که ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد، گفت: کمک های جوامع بین المللی به ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر بسیار ناچیز است و انتظار داریم این کمک ها در حوزه اطلاعات و تجهیزات باشد.

امحاء 50 تن موارد مخدر

عبدالرضا رحمانی فضلی امروز پنجشنبه در مراسم امحای 50 تن انواع مواد مخدر در تهران گفت: انتظار ما از جوامع بین المللی، کمک های حقوقی، قضایی و بین المللی است. همچنین می خواهیم تجهیزات الکترونیکی در این امر تهیه کنیم که مساله تحریم ها باعث شده نتوانیم اکسیرهای لازم را تهیه کنیم.

وی با بیان این که ایران در همجواری افغانستان قرار گرفته، افزود: در سال 2012، 195 هزار هکتار و در سال 2013، 285 هزار هکتار مواد مخدر دراین کشور کشت شد و به ترتیب 3500 و 5500 تن مواد مخدر در این سال ها تولید شده است که بخش زیادی از این مواد از طریق ایران به سایر کشورها ترانزیت می شود که این مساله معضل بزرگی است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وجود یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور که با احتساب خانواده های آنان حدود 5 میلیون نفر می شود، افزود: همسر آزاری، کودک آزاری و طلاق از آثار مواد مخدر است که اراده دولت تدبیر و امید باعث شده تا با تنظیم برنامه دقیق بتوانیم گام های بلندی برای مبارزه با مواد مخدر برداریم.

وزیر کشور به مدیریت در کنترل مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال پیشرفت زیادی در کنترل مرزها خواهیم داشت به طوری که سال گذشته بیش از 70 درصد کشفیات مواد مخدر در مرزها بوده است و ما باید کاری کنیم تا از قاچاق مواد مخدر در مرزها جلوگیری شود تا این مواد در شهرها توزیع نشود.

وی این مساله را به نفع جامعه دانست و افزود: وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و قوه قضاییه در امر مقابله با مواد مخدر بسیار جدی است.

افزایش کشفیات مواد مخدر در سال گذشته

وزیر کشور از افزایش 14 درصدی کشفیات مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و افزود: 550 تن مواد مخدر سال گذشته کشف شد.

رحمانی فضلی همچنین به درمان معتادان اشاره کرد و افزود: هم اکنون 750 هزار معتاد در مراکز درمان وابسته به ستاد مبارزه با مواد مخدر مداوا می شوند که هزینه های آن را دولت تقبل کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که در حوزه پیشگیری از مواد مخدر باید تمام اقشار جامعه را بسیج کرد، گفت: با اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و دادن آگاهی های لازم و انگیزه ها می توان با این معضل بزرگ جهانی مبارزه کرد.

وی با اشاره به اینکه مواد مخدر را نباید تنها در بعد اعتیاد نگاه کرد بلکه در بخش های فرهنگی و امنیتی نیز نقش دارد، افزود: برای ما امنیت و سلامت بشری مدنظر است و شرارت ها، پولشویی ها، کمک به تروریسم از قاچاق مواد مخدر ناشی می شود. شبکه های قاچاق مواد مخدر با شبکه های تروریسم، شرارت ارتباط دارند و بنیان های اصلی را تشکیل می دهند.

وزیر کشور گفت: با بیش از پنج هزار و 500 تن مواد مخدر در سال، از 450 هزار میلیارد دلار جرایم سازمان یافته بیش از 50 درصد آن مربوط به مواد مخدر است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که حمایت های حقوقی و قانونی برای مباررزه با مواد مخدر در کشور وجود دارد، افزود: موضوع اعدام در مقوله مواد مخدر جدی است و قاچاقچی مواد مخدر که اعدام می شود قاچاق اسلحه داشته، تجاوز کرده و به تروریست و اشرار نیز کمک می کند.

رحمانی فضلی گفت: مبارزه با مواد مخدر موضوع اعتقادی و انسانی ما بوده و در دستور کار قرار دارد.

براساس این گزارش، از سه خانواده جانباز و 6 خانواده شهید در امر مبارزه با مواد مخدر در حوزه های سپاه، مرزبانی و بسیج نیز از سوی وزیر کشور تجلیل شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها