jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۴۵۶۰   ۳۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۵

۲۰ اردیبهشت رونمایی از سرود تیم ملی فوتبال ایران

سیروس مقدم کارگردان موزیک ویدیو تیم ملی

سیروس مقدم کارگردان موزیک ویدیو تیم ملی

به گفته رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال، تا کنون با چند کارگردان برای ساخت موزیک ویدیو سرود تیم ملی مذاکره شده، اما محتمل ترین و جدی ترین گزینه سیروس مقدم است چراکه صحبت های مقدماتی با این کارگردان زده شده و وی هم موافقت اولیه را اعلام کرده است. بیستم اردیبهشت ماه از سرود تیم ملی برای جام جهانی 2014 رونمایی خواهد شد.

به گزارش جام جم ورزشی ، محمدرضا ملامحمد؛ رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خانواده بزرگ ورزش SBF، با اعلام این که بیستم اردیبهشت ماه از سرود تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ رونمایی می شودگفت: تا کنون با چند کارگردان برای ساخت موزیک ویدیو سرود تیم ملی مذاکره شده، اما محتمل ترین و جدی ترین گزینه سیروس مقدم است چراکه صحبت های مقدماتی با این کارگردان انجام شده و وی هم موافقت اولیه را اعلام کرده است. بیستم اردیبهشت ماه از سرود تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ رونمایی خواهد شد.

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هفته آینده ضبط سرود تیم ملی آغاز می شود گفت: ترانه سرود ملی آماده شده و درمرحله تنظیم آهنگ هستیم. نباید از ترانه سروده شده انتظار کلمات پیچیده داشته باشیم. سعی شده در این ترانه ایران دوستی، مهر به ایران و فرصت جام جهانی را با کلمات بسیار ساده بیان کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما در ساخت موزیک ویدیو برای سرود تیم ملی تنها به دنبال فوتبال نیستیم، افزود: به دنبال مفاهیم پیچیده نیز نیستیم و می خواهیم در عین سادگی به سرعت در ذهن مردم تاثیر بگذاریم. این کلیپ نمی خواهد تمام ایران را بشناساند و تنها به دنبال نشان دادن گوشه ای از فرهنگ ایران است. به نظر من تا الان که خوب پیش رفته ایم.

ملامحمد با تاکید بر اینکه به دنبال مخاطب جهانی نیستیم، یادآوری کرد: خیلی ادعای جهانی بودن نداریم و گروه مخاطبان ما ایرانیان هستند. ما هم بر اساس روال منطقی که وجود دارد موسیقی ایرانی را برای جام جهانی ۲۰۱۴ آماده خواهیم کرد و قبل از آخرین اعزام کاروان ایران به جام جهانی این موسیقی از رسانه های مختلف پخش خواهد شد. می خواهیم حال و هوای جام جهانی را با این سرود در میان ایرانیان ایجاد کنیم.

قرار است سرود تیم ملی را احسان خواجه امیری بخواند اما ملامحمد اطلاعاتی درباره اینکه ترانه این سرود را چه کسی سروده و یا اینکه تنظیم آن را کدام آهنگ ساز قرار است انجام دهد نداد و خبر آن را به هفته آینده موکول کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها